Při letošním MČR dětí a juniorů se úspěšně představila Natálka Nenko s klisnou Penelope z JK Stará Role. Obsadila krásné páté místo, kdy šla první dvě kola čistě a třetí s chybou.
Natálky jsme se zeptali na pár pocitů po MČR:
1) V loňském roce se ti mistrovství ne úplně povedlo, v čem bylo to letošní jiné?
Myslím, že na loňské mistrovství, jsme nebyly s Penelopou natolik připravené, měly jsme 2 měsíce na trénink a kvalifikaci. Také pár dní po mistrovství měla řádky, je možné,že už měla bolesti ve dnech mistrovství ve 2.kole a nechtěla spolupracovat. Po 1.kole v otevřené soutěži jsme obsadily 5.místo. Letos trénujeme s Jakubem Smrčkou, Penelope je skokově výborná, ale velmi citlivá klisna, pracujeme na zklidnění a komunikaci mezi mnou a Penelope.
2) Podávalas velmi stabilní výkony, chyba přišla až v posledním kole, byly to nervy nebo jen smůla
Po dvou čitých kolech samozřejmě sehrála nervozita svou roli, ale také smůla. I tak jsem s výsledkem moc spokojená. Penelope skákala moc dobře, především ve 2.kole.
3) Jak bys zhodnotila letošní MČR co do techniky a výšky parkurů a celkového zázemí
V Olomouci se nám moc líbilo. Na parkurech bylo znát, že jsou dílem zahraničního stavitele. Výška překážek odpovídala obtížnosti parkurů, až na 3.kolo, kde mi některé překážky připadaly vyšší. Parkury byly technické.
4) a poslední otázka, jaké jsou tvé další plány
Letos se chceme účastnit Czech Junior Cupu ve Zduchovicích v rámci ČSP. Chci se pokusit o kvalifikaci na MČR, přestupuji do mladších juniorů tak nás čekají parkury na úrovni 125 cm.