animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace
Drobečková navigace

Aktuality > Otevřený dopis pro Karlovarskou oblast

Otevřený dopis pro Karlovarskou oblastVážení členové Oblastního výboru Karlovarské oblasti, členové jezdeckých klubů, funkcionáři klubů a všichni fandové koní!
 
    Ráda bych se vyjádřila ke dvěma záležitostem, které mě udivují a vlastně trápí.
Jsem mnoholetou členkou Jezdecké federace/dříve ČSTV/ a to od roku 1964, členkou Juveny, SSM a opět od roku 1990 členem ČJF. Většina z Vás se ještě v té době nenarodila. Byla jsem 2x mistryní ČSSR v kategorii juniorek, 2x mistryní  ČR v kategorii žen, 1x stríbrná na MČSR v Bratislavě, několikrát stříbrná a bronzová na MČR. Byla jsem členkou družstva /ještě Západočeský kraj/, kdy jsme byli "zlatí" na MČR. Nechci upozorňovat na mé výsledky a chlubit se. Sděluji toto hlavně mladší generaci, aby si nemyslela, že k nim hovoří nějaká "stará Šímová-babi".  Prostě již hodně pamatuji.
   Velmi mne potěšily výsledky na MČR ve všech jezdeckých disciplinách a kategoriích. Všem vítězům, umístěným a účastníkům těchto mistrovství - gratuluji. Je vidět,že na že naše "malé království" /Karlovarská oblast/má dobrou základnu jezdců a jezdkyň. O to více mě potěšila obsáhlá zpráva vedoucího ekipy na MČR Pony /shodou okolnosti mého syna Martina/. Bohužel, vedoucí ekip MČR žáků a juniorů, seniorů a mladých jezdců - mlčí. Žádná zpráva, žádné výsledky, dojmy a názory z mistrovství. Je pravda, že si výsledky přečteme na JISu, ale toto je neosobní, chladné-jenom čísla. Nebýt zprávy hl.rozhodčího na MČR drezuristů Vítka Čmolíka /nebyl vedoucí ekipy/ nevíme, kromě JISu, také nic. Myslím si, že by měl OV našeho kraje v tomto zjednat nápravu.
  Další věc, která mě zklamala a nevím důvod, proč toto je a to je přemístění  našeho "SCM" z Děpoltovic do Mariánských lázní. Vždyť nastavený vzdělávací program pro mládež, včetně teorie-chov koní, jezdecká pravidla, chování jezdců  apod. přinesl dost slávy a medailí. Soustředění mládeže v Děpoltovicích mělo své opodstatnění. Bylo na dva dny, účastníci zde mohli nocovat, stravovat se, večer diskutovat s Mírou Pulpánem, co a jak. Ráno šli společně krmit a pak po lotech jezdit.Toto je dávalo dohromady, motivovalo a vznikala zde přátelství mezi nimi. /Vím to od svých vnuček a jejich kamarádek/. Byla to parta. Tento rok, bohužel, vzhledem ke změně místa, se tato "parta" roztrhla. Jsou děti, které vzhledem k přepravě koní do M.L. se nemohou zúčastnit-hlavně mládež z Děpoltovic .Vzpomeňte si, Vy dnes dospělí, jak to bylo fajn, když jsme se sešli na závodech a zvláště na soustředěních....
   Mám strach, aby toto zápolení a závist mezi "dospěláky" v klubech nebylo na úkor našich žáků a juniorů .
 
S pozdravem "Ať nám koně jdou" a ať je naše mládež spokojena s našim rozhodnutím
ing. Marcela Šímová 
 
Ještě poznámka:
Pro OV: nebylo by dobré-občas o důležitých věcech nechat také vyjádřit Jezdecké kluby???

Komentáře


 • 9. 9. 2019 15:13
  Bohuslav Novohradský
  Novohradský

  Nezbývá než souhlasit. Je to velká škoda.


 • 10. 9. 2019 8:42
  Petra Vraná
  Otevřený dopis pro Karlovarskou oblast

  Dobrý den, naprosto musím souhlasit s Marcely názorem. Mám pocit, že se chováme jak naši politici, když něco funguje, tak to hned musíme předělat a zlikvidovat. Který jiný oddíl v Karlovarské oblasti má tolik dětí a juniorů než Děpoltovice!!!??? A dokonce s umístěním na mistrovství!!!??? I jinde. Je mi z toho smutno. Marcelu znám spoustu let a velice si jí vážím, a má pravdu, že když ona vyhrávala "mistráky" tak já tahala kačera na špagátu, vím co vše dokázala rodina Šímů tady v oblasti, a myslím, že soustředění v Děpoltkách je i jejich podařený projekt. A místo pokračování dobré věci a poděkování to hned OV zlikviduje, opravdu jak po volbách, změní se vedení a zničí se vše co fungovalo!!!! Asi pro peníze, jako všude. Myslím, že by se k tomu měli vyjádřit zástupci všech oddílů v oblasti pokud jim není lhostejná budoucnost našich mladých nadějí(dětí).

  Se srdečným pozdravem Petra Vraná.


 • 11. 9. 2019 13:22
  Beníšková lenka
  MČR dětí a juniorů

  Dobrý den, jsem matkou Karolíny Polákové reprezentující klub Pegas Děpoltovice. Jsem ráda, že většina lidí z Karlovarské oblasti vnímá, rivalitu mezi lidmi zvolenými ve výboru a klubem Pegas Děpoltovice, který nemá zástupce ve výboru (bohužel) a není schopen se bránit, házení klacků pod nohy.
  Mělo by být zájmem nás všech, aby byla podpora dětí v Karlovarské oblasti naší prioritou, a i když se to několika lidem nelíbí, tak tento klub produkuje nejvíce dětí v naší oblasti. Tyto děti a junioři mají za sebou výsledky, které konkurují po celé ČR.
  Na rozdíl od loňského MČR, kdy byla vedoucí ekipy Andrea Nenko, která se zhostila své funkce na výbornou. MČR dětí a juniorů 2019 se neslo v duchu nepříjemné atmosféry, kdy bylo nahlášeno do družstev juniorů 5 děvčat, další 2 děvčata byla nahlášena do jednotlivců se dvěma koňmi. Vedoucí ekipy se rozhodla, postavit družstvo ve složení Pavlů, Markusková, Matulová (svěřenkyně vedoucí ekipy), a pak že se po prvním kole rozhodne, jestli bude čtvrtou jezdkyní Poláková nebo Michálková (obě reprezentují Pegas Děpoltovice), jedna z nich měla jet ve slabším týmu s děvčaty, které sbírají zkušenosti.
  Při společné schůzce všech zástupců se diskuze o složení družstva velice vyostřila, což poznamenalo celý průběh celého MČR. Já a moje dcera jsme byly postaveny do pozice, že pokud nepojedeme v družstvu, zůstanou dvě dívky bez možnosti startovat v mistrovské soutěži (upozorňuji, že dcera byla po první soutěži na 1. a 2. místě, vůbec jsme neměli v úmyslu jet družstvo). Nakonec pod nátlakem celé ekipy vedoucí rozhodla o konečném složení, které Karlovarské oblastí vyneslo 3.místo (nejlépe zajela Poláková a Michálková z Pegasu Děpoltovice).
  Myslím, že do budoucna by se měl výbor rozhodnout vysílat vedoucího ekipy, kteří nemají své osobní zájmy, ale chtějí dosáhnout co nejlepšího výsledku pro naši oblast. Dále by bylo vhodné, aby každý z účastníků, který má vyjeté jen družstva počítal s různými variantami, které mohou nastat. Všichni víme, že postavení družstva může proběhnout až na MČR, podle výkonu koní a jezdců.
  Je mi líto, že letošní mistrovství bylo postaveno na aroganci, jezdíme tam hlavně proto, aby si naše děti užily vrchol sezóny. Myslím, že osobní nevraživosti by měly jít stranou, v zájmu našich dětí.
  Pěkné dny u koní
  Lenka Beníšková


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Menu

Vladislava Fenclová
Piccobella

1. místo MČR 2019
skoky - ženy
VF.PNGFoto: Josef Malinovský  www.jezdci.cz

Petr Jadlovský
Bint Akkra

1.místo MČR 2019
vytrvalost - distance 120 km
Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalostiwww.equichannel.cz

Kateřina Kučerová
Anabel Vant Kathof

3. místo MČR 2019
skoky - mladí jezdci
image3.jpegFoto: Michal Motygin
archiv K. Kučerové

Tereza Michálková
Karolína Pavlů
Karolína Poláková
Tereza Marusková
3. místo MČR 2019
skoky - družstva

DKV.png

Jana Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Rozálie Šímová
Klára Hlaváčková
2. místo MČR 2019
pony - skoky - družstva

MČR_pony_2019_do_135_stříbrné_družsvo_KO_ČJF.jpeg

Lucie Javůrková

3. místo MČR 2019
pony - drezuraLucie_Javůrková_Mistrál_6,_bronzová_MČR_11-13_let_pony_2019.jpg

Jana Lahodná ml.
3. místo MČR 2019
pony - drezura
Jana_Lahodná_ml._bronzová_medaile_drezura_MČR_pony_8-10_let.jpg

Janá Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Natálie Ticová
Lucie Javůrková
5. místo MČR 2019
pony - drezura - družstva
MČR_pony_2019_drezurní_družstvo_5._místo.jpg

 

 


Vyhledávání

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg