animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace
Drobečková navigace

Aktuality > MISTROVSTVÍ KARLOVARSKÉ OBLASTI V DREZUŘE

MISTROVSTVÍ KARLOVARSKÉ OBLASTI V DREZUŘE



Ve dnech 15.10. a 16.10. ožil areál ve Staré Roli Mistrovstvím Karlovarské oblasti v drezuře jak pony, tak i velkých koní. Chladné dny, které jsou v tomto období charakteristické, vystřídalo alespoň slunečné sobotní odpoledne, kdy se soutěžilo v rámci jednotlivců.

Hlavním rozhodčím byl Vít Čmolík, dále MUDr.Helena Žižková, Kateřina Havlíčková, Pavla Chocholoušová, Eliška Čmolíková a MUDr. Radana Marešová.

     Páteční den započal soutěží družstev, do které se přihlásilo rekordních 12 týmů. Každý tým měl možnost soutěžit na úrovni DUA nebo DD, ale většina si vybrala jednodužší úlohu DUA stupně „Z“, kromě čtyř jezdců, a to Kristýny Fialové (senior) a  Noell Jungové (senior) z týmu PANTEŘI Fr.Lázně a Lucie Javůrkové (děti) z týmu DĚPOLTIVO LA BALLO.  Soutěž byla jednokolová a družstva dvou až tříčlenná, při čemž se nejhorší výsledek škrtá v případě tříčlenného týmu. Samozřejmě výhodu měli ti, co se věnují drezurnímu ježdění, oproti např. skokanům a jezdcům na pony. Nebylo proto překvapením, že na prvních třech místech se umístily tyto týmy, ale 4.místo v těsném závěsu za bronzovou medailí je pěkné umístění skokových dvojic.   

 

  1. místo tým NEBANICE V LETU
    Sejáková Zuzana 63,106%
    Procházková Barbora – Donna Bellissima Elisabeth 68,864%
    Šimáčková Karolína – Vivaldi  66.364%        
    celkem: 135,228

  2. místo tým PINK UNICORNS
    Valeriánová Aneta – Lupínek (pony) 64.773%
    Hertlová Licie – Lanit  59,243%
    Valeriánová Gabriela – Reika  69.015%       
    celkem: 133,788   

  3. místo tým PANTEŘI FR.LÁZNĚ
    Čapek Robert – Čelsi 61,591%
    Noell Jungová – Carbidos  63,272%
    Kristýna Fialová – Bonne Fé  65,803%        
    celkem: 129,075

  4. místo tým THE BEST
    Kumičíková Jana – Gell Bery 62,197%
    Kybalová Kateřina – Arton 66,288%
    Škardová Barbora – Scarabea --  
    celkem: 128,485

  5. místo tým HOROVIČKY
    Kosmáková Sára – Athos 63,333%
    Argmanová Natálie – Larabella  59,545%
    Vimrová Kateřina – Saint Cloud  62,046%
    celkem: 125,379

Další týmy v pořadí : DĚPOLTIVO LA BALLO, SALOMKY Z KACEŘOVA, LENTURKY, GUMÁČCI, BOUČINKY 1, KARLSBAD CHAMOIS a BOUČINKY 2.

Sobota, zahalena ranní mlhou zahájila soutěžemi jednotlivců na dvou obdélnících, a to Z1 pro pony 8-12 let, pony 13-16 let a DUA děti na velkých koních.

Mistrovství Karlovarské oblasti pony 8-12 let čítalo 10 dvojic, kdy tři jezdkyně disponovali dvěma koňmi, a to Valeriánová Aneta, Dobrá Leontýna a Trochová Viktorie. Jedna jezdkyně drezurní, a to Aneta Valeriánová, která se ale věnuje i skokovému ježdění.

  1. místo ZLATÁ MEDAILE Valeriánová Aneta – SIR 198 (67,436%) JS Gabrielka
  2. místo STŘÍBRNÁ MEDAILE Trochová Viktorie – JULČA 1 (61,795%) Salome Kaceřov
  3. místo BRONZOVÁ MEDAILE Čurdová Nicol - ROZÁRKA 12 (61,282)  JK Stará Role
  4. místo Boumová Leontýna -  MIRINKA (57,436%)   JK Stará Role
  5. místo Tomečková Nela -  MACCHIATO 1 (57,436%)   JS Boučí
  6. místo Dobrá Leontýna - KAMILA 7  (55,513%)   Pegas Děpoltovice
  7. místo Ujčíková Charlotte  - PRINC 30  (51,282%)   Pegas Děpoltovice

Mistrovství Karlovarské oblasti pony 13-16 let 7 dvojic, jedna jezdkyně sedlala dva poníky, a to Jochmanová Anežka. Jedna jezdkyně drezurní, a to Ticová Natálie.

  1. místo ZLATÁ MEDAILE     Jochmanová Anežka – MACCHIATO 1 (65,129%) JS Boučí
  2. místo STŘÍBRNÁ MEDAILE Ticová Natálie  -  NIOR  (62,693%)  SK Voktoria-Tic
  3. místo BRONZOVÁ MEDAILE Čurdová Kateřina – METEOR 3  (62,051%)  Pegas Děpoltovice
  4. místo Blehová Kateřina – DOLLOM MARUSCHKA (61,538%)  Stáj Prima Horseland
  5. místo Havránková Veronika - BIXIE   (60%)   JS Boučí
  6. místo Plaubová Sára -  MY LORD  (59,744%)  JK Salome Kaceřov

Mistrovství Karlovarské oblasti dětí na velkých koních  9 dvojic, z toho dvě drezurní, které se umístili na prvních dvou místech.

  1. místo ZLATÁ MEDAILE Javůrková Lucie – BARELLO  (66.667%)  JK Třešňák
  2. místo STŘÍBRNÁ MEDAILE Ticová Natálie – WHISPER  (63,939%)  SK Viktoria-Tic
  3. místo BRONZOVÁ MEDAILE Bezperátová Eliška – STIX  (63,333%)  Pegas Děpoltovice
  4. místo Jochmanová Anežka – EMILLI ROSE (60,682%)   JS Boučí
  5. místo Gottschierová Tereza - GLADIÁTOR DONTH  (60,530%)  SS Donthová
  6. místo Pospíšilová Petra – JACKLIN SVRŽNO (57,5%)  JK Salome Kaceřov
  7. místo Slavčeva Veronika – LIMONERO XCIII (57,379%)  FA Lentur Žeravíková
  8. místo Tomečková Nela – SHARIZA (57,273%)   JS Boučí

Mistrovství Karlovarské oblasti juniorů,  pouze 4 dvojice,  jedna dvojice jela nad 60%, ostatní se věnují skokovému ježdění a určitě by jim prospěla drezurní průprava, která je důležitá i pro tuto disciplínu.

  1. místo ZLATÁ MEDAILE Vimrová Kateřina – SAINT CLOUD  (61,111%) FA Lentur Žer.
  2. místo STŘÍBRNÁ MEDAILE Ujčíková Karen – RHAPSODY 1 (57,840%) Pegas Děpoltovice
  3. místo BRONZOVÁ MEDAILE  Bobková Pavla – NIBETA  (52,161%)  Pegas Děpoltovice
  4. místo Dlesková Kateřina  - SHARIZA  (47,654%) JS Boučí

Mistrovství Karlovarské oblasti seniorů a mladých jezdců, také pouze 4 dvojice, z toho tři drezurní a jedna skoková (Michálková Tereza).

  1. místo ZLATÁ MEDAILE Ing. Bock-Fialová Kristýna – BONNE FÉE (66,559%) JS Fialka
  2. místo STŘÍBRNÁ MEDAILE Čapek Robert – DESPERADO 4 (65,222%) JS Štekrův Mlýn
  3. místo BRONZOVÁ MEDAILE Sejáková Zuzana – SPARTA  (63,333%) Agro Nebanice
  4. místo Michálková Tereza – ZAFIRA BONO (58,278%)  Pegas Děpoltovice

Dekorovaní na stupních vítězů obdrželi od Karlovarské oblasti medaile a peněžní výhry, pony jezdci a děti poháry, družstva do pátého místa také finanční odměny. Jezdecký klub věnoval ŠERPY a KOKARDY, dále POHÁRY pro ostatní kategorie včetně družstev.

Mistrovství družstev se konalo poprvé, a tak bychom se měli zamyslet v jakém modelu uspořádat tuto atraktivní soutěž, aby byla ještě zajímavější, a to např. tím, že by družstva byla tříčlenná ve složení 1. pony jezdec v soutěži „Z“, 2. dítě neb junior v „L“ a senior nebo mladý jezdec v „S“.

Určitě bychom chtěli ještě poděkovat Mírovi Kafuňkovi za skvělé moderování.  

Závěr sezóny jsme nemohli lépe zakončit, a tak všem příznivcům jezdeckého sportu přejeme        

AŤ NÁM TY KONĚ JDOU a hlavně hodně zdraví přeje Pavla Chocholoušová

foto družstva.jpeg


Menu

Vladislava Fenclová
Piccobella

1. místo MČR 2019
skoky - ženy
VF.PNGFoto: Josef Malinovský  www.jezdci.cz

Petr Jadlovský
Bint Akkra

1.místo MČR 2019
vytrvalost - distance 120 km
Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalostiwww.equichannel.cz

Kateřina Kučerová
Anabel Vant Kathof

3. místo MČR 2019
skoky - mladí jezdci
image3.jpegFoto: Michal Motygin
archiv K. Kučerové

Tereza Michálková
Karolína Pavlů
Karolína Poláková
Tereza Marusková
3. místo MČR 2019
skoky - družstva

DKV.png

Jana Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Rozálie Šímová
Klára Hlaváčková
2. místo MČR 2019
pony - skoky - družstva

MČR_pony_2019_do_135_stříbrné_družsvo_KO_ČJF.jpeg

Lucie Javůrková

3. místo MČR 2019
pony - drezuraLucie_Javůrková_Mistrál_6,_bronzová_MČR_11-13_let_pony_2019.jpg

Jana Lahodná ml.
3. místo MČR 2019
pony - drezura
Jana_Lahodná_ml._bronzová_medaile_drezura_MČR_pony_8-10_let.jpg

Janá Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Natálie Ticová
Lucie Javůrková
5. místo MČR 2019
pony - drezura - družstva
MČR_pony_2019_drezurní_družstvo_5._místo.jpg

 

 


Vyhledávání

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg