animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace
Drobečková navigace

Aktuality > PANÍ MIROSLAVA ČAPKOVÁ SLAVÍ 80 LET

PANÍ MIROSLAVA ČAPKOVÁ SLAVÍ 80 LETVážená paní Miroslavo,
dovolte nám popřát hodně zdraví a ať ty koně jdou !


MC-80.jpg

Dlouholetá členka ČJF paní Miroslava Čapková se narodila 27.6.1942, vyrůstala se svými rodiči a dvěma sestrami na menším statku ve vesnici Rusek u Hradce Králové. Ve věku tří let se otec pan Josef Frynta začal věnovat chovu koní Kinských a tímto rozhodnutím bylo všem jasné, že Mirka bude jezdit na koni a spojí život s koňmi. 
Nastal rok 1959 a došlo k znárodnění všech koní a statku komunistickým režimem a rodina Fryntova byla nucena se vystěhovat. Pro celou rodinu tato událost znamenala období plné strastí. Miroslava nemohla studovat v Čechách a odešla studovat na Slovensko do Nového Tekova, kde si mohla doplnit vzdělání pro práci veterinárního technika a současně se mohla věnovat klusákům. 
Po návratu do Čech začala pracovat ve veterinárním středisku v Mariánských Lázních, kde se poznala s veterinárním lékařem panem Bohumilem Čapkem - svým budoucím manželem. Společně a za pomoci strýce pana podplukovníka Václava Volfa založili v areálu bývalé veterinární nemocnice na Krakonoši jezdecký oddíl, ve kterém manželé působili až do roku 1990.
Jezdecký oddíl disponoval dvaceti koňmi a měl šedesát členů a Čapkovi vždy dbali na správný výcvik jak koní, tak jezdců. Oba byli dobrým příkladem a účastnili se soutěží na závodech jako například Cena osvobození Karlovy Vary. 
Po pádu vlivu komunistické strany v roce 1989 a smrti svého manžela se paní Čapková rozhodla opustit Mariánské Lázně. Zbudovaný jezdecký areál předala panu Václavu Nágrovi a přestěhovala se na Štekrův Mlýn u Františkových Lázní, kde pokračuje v chovu koni Kinských, které se povedlo získat v roce 1992 od státu zpět.
Paní Miroslava je velmi pracovitý a cílevědomý člověk, což dokazují výsledky ve skoku s koněm Flemar, kdy v  70. letech získali cenná umístění na úrovni ST a stejnou úroveň držela s valachem Ausánem v 80. letech na drezurních obdélnících, kde společně dosahovali velice slušných výkonů.
Většina z nás bude znát její působení v drezurní komisi ještě západočeské oblasti a zejména v posledních letech její rozhodování u drezurního obdélníku, které bylo spravedlivé, nekompromisní a znalé.

 


Menu

 

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg