animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace
Drobečková navigace

Aktuality > OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ VE SKOKU NA PONY

OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ VE SKOKU NA PONYV sobotu 9. července 2022 se na kolbišti v areálu Pegasu Děpoltovice uskutečnilo Oblastní mistrovství ve skoku pony 2022, které bylo součástí celodenního skokového klání. Nejprve jsme v dopoledních hodinách mohli sledovat výkony dospělých a jezdců na velkých koních v soutěžích kategorie Z - S** a odpoledne přišli na řadu poníci.  Hlavním rozhodčím dne byla Ing. Marcela Šímová a stavitelem parkurů Ing. Jan Šíma, stylovou rozhodčí Sylvie Boušková.

V první soutěži – Speciálním dvoufázovém skákání se nejlépe dařilo domácí dvojici Karen Ujčíkové s HENKOU, druhá skončila Magdaléna Roubová a VART z JK Inka Miřetice, třetí místo získala Tereza Kašparová THEA OSCAR H z Pegasu Děpoltovice.

V soutěži „Z“ bylo pořadí následující. První místo Tereza Gottschierová CASDORFFINA DONTH ze Sportovní stáje Donthová, druhé místo Karen Ujčíková HENKA z Pegasu Děpoltovice a tření místo obsadila dvojice Simona Šístková MAGIC COCTAIL z JO TJ Agro Cheb – Nebanice.

V soutěži „ZL“ opět zvítězila Tereza Gottschierová CASDORFFINA DONTH ze Sportovní stáje Donthová, druhá skončila její stájová kolegyně Aneta Krupičková a MISCHEL, třetí místo patřilo domácí Tereze Kašparové a La ČIKITĚ.

V parkuru L** se nejlépe vedlo dvojici Václav Žižka a QUINTANA 2 z  TJ JO Cheb – Háje, Veronika Havránková s EBBY GEIL OF PARADISE z JS Boučí skončily druhé a na třetí příčku se dostala domácí dvojice Eliška Bezperátová a JLB FINJA.

V nejobtížnějším parkuru S** bodovali a na prvním místě skončili Václav Žižka a QUINTANA 2 z TJ JO Cheb – Háje, druhá skončila Daniela Donthová a QUENTINO DONTH ze Sportovní stáje Donthová a třetí místo získala Lucie Šímová NIRVÁNA Z HÁJŮ. 

Samotné Oblastní mistrovství začalo podle časového plánu ve 13.15 hodin. Bohužel v tuto chvíli začalo také pořádně pršet a naši nejmenší tak měli ztížené podmínky. Nicméně se nezalekli a podali krásné výkony.

 1. Mistrovská soutěž ZP jezdci 8 – 10 let - styl jezdce pony do 135 cm dopadla následovně:

Tato soutěž se jela na styl a čas a nejlépe své poníky předvedla a na prvních třech místech skočila děvčata z domácí stáje Pegas Děpoltovice.

 

 1. místo Anna Nikola Lahodná a BIM 1
 2. místo Leontýna Dobrá a HARRY 5
 3. místo Charlotte Ujčíková a IVY 1

 

 1. Mistrovská soutěž ZLP jezdci 11 – 13 let - styl jezdce pony do 148 cm - i tato soutěž byla hodnocena na styl .

 

 1. místo Viktorie Trochová a MILLEN BLACK DIAMOND JK Salome Kaceřov
 2. místo Leontýna Boumová a REGIE JK Karlovy Vary – Stará Role
 3. místo Aneta Valeriánová a INDIGO z JS Gabrielka

 

 1. Mistrovská soutěž LP* jezdci 11 – 16 let A) pony do 135 cm B) pony do 148 cm – tato soutěž se jela na čas a o vítězích rozhodlo až následné rozeskakování.
 • PONY A
 1. místo Jana Lahodná a MORLYN Pegas Děpoltovice
 2. místo Nela Tomečková a DOMASOV ROUZIE JS Boučí
 3. místo Veronika Havránková a BIXIE JS Boučí

 

 • PONY B
 1. Místo Tereza Kašparová METEOR 3 Pegas Děpoltovice
 2. Rozálie Šímová a MAŠLIČKA TJ JO Cheb - Háje
 3. Veronika Havránková a TIFFANY 251 JS Boučí

Petra Javůrková

OMP.jpg


Menu

 

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg