CAI NEBANICE

nesvacil 2.JPGSebastien Mourier.JPG

Mezinárodní závody spřežení CAI3* Nebanice 2017

Závody začali ve čtvrtek ráno drezurními soutěžemi čtyřspřeží pony a jedniček.

Celý den propršel. Dobře propískované travnaté kolbiště nápor vody bez problémů zvládlo . Rozhodčí sbor pracoval ve složení Joaquin Garcia Medina /ESP/, Jaap Boom /NED/, Marie de Ronde /NED/, Zsuzsanna Mihok /HUN/ a Witold Bogacz /POL/

Nejlepší drezuru ve čtyřspřeží pony zajel maďarský jezdec Palkovics Dávid. V soutěži jednospřeží se sešlo 20 jezdců. Jediným českým zástupcem byl Jiří Koníř a Gss Regia XXXVIII-75. Při jeho drezuře, jako by se otevřelo nebe a lilo opravdu jako z konve. Vítězkou se stala Marlen Fallak – Tessa FST z Německa , která získala 46,84 tr.bodů. Druhý Bartolomiej Kwiatek – Sonet z Polska získal 48,76 tr.bodů a třetí Christoph Dieker – Bobby / GER/ 49,03.

Druhý den začali drezurní soutěž páry. Počasí vyšlo nádherné, pouze málá sprška přesně v pauze na oběd. Vítězem se stal domácí jezdec Martin Gössl – Pluto Aquila a Pluto Peppolina ziskem 54,74 tr.bodů. Na druhém místě skončil Lászlo Penzer z Maďarska a třetí Marek Barylko z Polska. V královské kategorii čtyřspřeží byl suveréně nejlepší francouzský jezdec Benjamin Aillaud 47,61. Na druhém místě skončil v Nebanicích nejvýše postavaný závodník ve světovém žebříčku, několikanásobný mistr světa maďarský reprezentant Zoltán Lázár. Drezura v Nebanicích se mu nedařila, udělal několik hrubých chyb, ale nakonec výsledek 51,20 ještě stačil na druhé místo. S výsledkem 52,74 skončil třetí Jiří Nesvačil jun. z Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Sobotní maraton se jel opět za krásného počasí. Trať připravil německý stavitel Josef Middendorf a všechny překážky byli technicky velice náročné. V soutěži čtyřek pony opět vyhrál Dávid Palkovicz. Jedničky ovládli polští sourozenci Kwiatkovi. Oba měli v soutěži 2 koně, startovali tedy 2x a vyhrála Weronika, druhý byl Bartolomiej, třetí Weronika a čtvrtý Bartolomiej. Páté místo získal Marcin Kilanczyk /LUX/. V párech posílil vedení soutěže Martin Gössl a k vítězství v drezuře přidal i vítězství v maratonu. Druhé místo obsadil Rafal Wojtacha /POL/ a třetí velice dobře zajel nestárnoucí Zdeněk Jirásek. V páté překážce měl nehodu Zóltán Lázár. Při snaze o co nejrychlejší výjezd z překážky najel na sloup a převrhl se. Všichni z kočáru vypadli. Utíkající spřežení statečně zastavil francouzský závodník Sebastien Mourier. Zóltán Lázar si po ošetření našimi záchránáři zavolal vrtulník a i se svým synem /přísedící / odlétl/ do nemocnice v Budapešti. Vítězem maratonu čtyřek se stal Švýcarský reprezentant Jerome Voutaz před Maďarem Josefem Dobrovitzem mladším.

Nedělní parkur v soutěžích pony nijak výsledky nezamíchal. Jako po všechny tři dny se stal vítězem Dávid Palkovics /HUN/ před Rogerem Campbellem /GBR/ a třetí Johanna Carlberg /SWE/ V tomto pořadí skončili i celkově po třech dnech. V jedničkách vyhrála parkur Jessica Wächter /GER/ ale v celkovém pořadí ji toto vítězství nepomohlo. Celkově vyhrála Weronika Kwiatek . V parkuru předvedla bezchybnou jízdu, ale čas ji zařadil v parkuru až na 4.místo. Celkově druhý skončil Bartolomiej Kwiatek a třetí Marlen Fallak . Největší napětí se odehrálo v soutěži párů. Martin Gössl byl po dvou dnech 1. Na celkové vítězství si mohl dovolit udělat tři chyby ale bohužel chyb bylo 5 a tak jej výsledek parkuru odsunul na 2. místo. Vítězem dvojspřeží se stal Rafal Wojtacha a se svým druhým spřežením získal 3.místo. Zato Jiřímu Nesvačilovi se nedělní jízda povedla a parkur vyhrál.

Celkovým vítězem čtyřek se stal Francouzský jezdec Benjamin Aillaud, druhý skončil Jerome Voutaz, třetí Josej Dobrowitz jun , čtvrtý Sebastien Mourier, který své hlavní spřežení nechal doma a zde startoval s mladými koňmi a pátý Jiří Nesvačil mladší.

Kompletní výsledky najdete na stránkách ČJF

MČR Hořovice děti a junioři

10497005_752134064832752_2638102277191714026_o.jpgNásledující víkend proběhne v Hořovicích Mistrovství České Republiky skoky v kategorii děti a junioři.

Zástupci naší oblasti jsou: Pásková,Michálková, Modrová, Svobodová, Pavlů, Kučerová, Pospěch, Michálková, Markusková

Všem držíme palce a přejeme mnoho úspěchů

Oblastní mistrovství 2017 Děpoltovice

V uplynulém víkendu v Pegas Děpoltovice proběhlo Mistrovství oblasti dětí,juniorů a seniorů.

Nejvyšší soutěž L** ovládl Václav Žižka a Gucci 4 a stal se tak mistrem v kategorii senioři ,druhé a třetí místo zůstalo pro Jennie Kaasovou s Timpex Abrand a Rhapsody

Kategorii junioři ovládla bezkonkurenčně Karolína Pavlů a Lola 2 ,druhou příčku se svou druhou klisnou Valentine a třetí příčka zůstala pro Terezu Michálkovou s Reskátor 2.

Kategorie děti :

Karolina Poláková Reskátor 2

Šímová Natálie Arisco

Bobková Pavla Pialota

Nejtěžší soutěží druhého závodního dne bylo STP,kde zvítězila jediná s čistým kontem

Hlaváčková Klára Goldbar.

MIROSLAVA ČAPKOVÁ

čap2.jpgDnes slaví významné jubileum

MIROSLAVA ČAPKOVÁ,

která zasvětila svůj život jezdeckému sportu.

Se svým manželem MVDr Bohumilem Čapkem založila jezdecký oddíl v M.Lázních a v současné době má svoji stáj na Štekrově Mlýnu. Věnovala se drezurnímu i skokovému ježdění a mnoho let pracovala jako členka drezurní komise ČJF.
Jako drezurní specialista rozhodovala prestižní závody po celé republice.
Aktivně pracovala nejen v jezdectví, ale je i úspěšnou chovatelkou, kdy po svém otci Josefu Fryntovi zdědila v restituci chov koní Kinských, ve kterém úspěšně pokračuje a mnoho koní z jejího chovu dosáhlo velmi dobrých sportovních výsledků.
Do dalších let této vzácné ženě přejeme hodně zdraví, pohody a štěstí nejen u svých čtyřnohých přátel.
Za dlouholetou činnost byla oceněna čestným odznakem ČJF

MČR ve vytrvalosti 2017

vytr.jpgPrvní stříbrnou medaili pro KO ČJF vybojoval na Mistrovství ve vytrvalosti ČR ve Svatošově

Petr Jadlovský s Ráchel.

GRATULUJEME!!!

Skokové závody Nebanice

10.-11.6 proběhly v Nebanicích skokové závody. V sobotu byly určeny pouze pro děti a juniory. Soutěže pony Z-L a soutěže do L* pro velké koně, tu vyhrála Karolína Pavlů s Valentine.

V neděli proběhly parkury od ZM do ST** 140 cm, tu vyhrál JARDA RÉDL s plemenným hřebcem CARO ZH před Vladislavou Fenclovou s Picobellovu a Martinou Benešovou s Bacardim.

odkaz na fotogalerii M.Kosmáka naleznete ZDE:

Přihlášky na MČR

Je již čas, abychom se zabývali nominací a potvrzováním přihlášek. Nyní hoří přihlášky na všestrannost !!!

Přihlášky na MČR potvrzuje a provádí sekretář oblasti (dle PJS), včetně potvrzení kvalifikace.

Žádám všechny adepty o start na MČR, aby toto nenechávali na poslední chvíli a včas – nejméně týden dopředu – emailem napsali:

Subjekt, jezdce a koně a v jakých soutěžích a disciplíně na MČR budou startovat a splněnou kvalifikaci.

Memoriál Jana Holzbechera

MUDr.Radana Marešová, dcera paní dr.Válové, třetí ve volné sestavě IM1.JPGJezdecký klub Stará Role

srdečně zve 10.-11.6.2017 na tradiční drezurní závody, konané na počest pana Jana Holcbechera, mistra sportu, vynikajícího jezdce. Součástí těchto závodů je Národní pohár dětí a mládeže 2017 a hobby soutěž DU-A.