animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace

Aktuality


Rosnické military 2022

Ve dnech 13.-14. srpna 2022 proběhlo v Karlových Varech - Rosnících Oblastní mistrovství  ve  všestrannosti.

Vítězkou čtvrtého ročníku se stala Kumičíková Jana s koněm Gell Beri z TJ statek Stráž n. Ohří a to v konkurenci 10 jezdců ze čtyř subjektů karlovarské oblasti.
Dekorování vítězů provedl zastupitel Statutárního města Karlovy Vary MUDr. Penc Jiří.

Jezdecká sportovní stáj Tandem Karlovy Vary pořádá ve svém areálu OM jako součást celonárodních závodů, stejně jako kvalifikační kolo Národního poháru ČJF ve všestrannosti.

První oficiální závody Rosnické military se zde uskutečnily v roce 2017, od roku 2019 se zde koná i Oblastní mistrovství.

V letošním roce se na start soutěží od hobby 60 až po L (CCx1*) postavilo 64 jezdců a koní. Přivítali jsme i ekipu z Rakouska. 

Povedlo se i popropojit se závody třídenní soustředění ve všestrannosti, které proběhlo před jejich konáním. Pořadatelem byla rovněž Jezdecká sportovní stáj Tandem Karlovy Vary, která k tomuto propůjčila svůj jezdecký areál. Trenérské činnosti se ujal ing. Klauz Antonín, který se po celé dny věnoval hlavně přípravě jezdců, kteří s všestranností začínají. Milým překvapením je jejich počet, účastnilo se 25 dvojic.

Kompletní výsledky zde
Odkaz ke zhlédnutí videa crossu Jany Kumičíkové zde

 

299479770_5307344969388001_6399193464372247301_n.jpg

 

 PĚT MEDAILÍ Z MČR PONY PUTUJE DO NAŠÍ OBLASTI !

Celkem 11 dětí reprezentovalo naši oblast na MČR pony 2022 ve Zduchovicích.
Ekipu vedl Martin Šíma.
V kombinované soutěži Jízda na pony do 135 cm se z našich dětí do 10. místa umístily na 7. místě Leontýna Dobrá - Harry 1, a na 9. místě Elizabeth Sattler - Sam 19. 
Ve skoku 11-13 let na pony B obsadila krásné 5. místo Jana Lahodná ml. - Hilda 1, která šla všechny kola i rozeskakování bez chyby.
Ve skoku 14-16 let na pony B zajela dvě čistá kola Rozálie Šímová s Mašličkou a s jednou chybou ze třetího kola se rozeskakovala o 2.-4. místo. Jedna smolná chyba na poslední překážce pak znamenala celkově 4. místo.
Výborně se dařilo skokovému družstvu na pony do 135 cm ve složení Leontýna Dobra-Mateo, Anna Nikola Lahodná - Morlyn, Nela Tomečková - Domašov Rouzie a Aneta Valeriánová - Sirius 11, které zapisovalo z obou kol pouhý jediný trestný bod, který znamenal celkově třetí místo a první cenné kovy pro naši oblast.
V drezuře 8-10 let se na pěkném 6. místě umístila Anna Nikola Lahodná- Herry.
V drezuře 11-13 let na pony do 135 cm vybojovala Aneta Valeriánová se Sirem po smolné drahé chybě celkově stříbro a další cenný kov pro naši oblast.
Drezurní družstvo ve složení Aneta Valeriánová-Sir, Anna Nikola Lahodná-Herry a Leontýna Boumová - Mirinka i přes hendikep pouhých 3 jezdců obsadilo celkově 6. místo.
Děti jezdily s obrovským nasazením a všichni účastníci si navzájem pomáhali.
Velký dík patří vedoucímu ekipy Martinovi Šímovi, který nechyběl ani u jednoho jediného startu našich dětí v obou disciplínách a byl obrovskou oporou pro všechny.
Všem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci naší oblasti!
(výsledky uvádíme do 10. místa, kompletní výsledky jsou na cjf.cz)
Gabriela Valeriánová

IMG_7998.jpg
image1.jpeg
 
image0.jpeg
 
IMG_2628.JPG
 


MČR V DREZUŘE - PANSKÁ LÍCHA

Ve dnech 10.-14.8. jsme se zúčastnili MČR v drezuře, v Brně na Panské Líše.

Do Brna jsme přijeli ve složení :

Robert Čapek – Desperado - U 25

Natálie Ticová – Wisper, Eliška Bezperátová – Stix - děti

Karolína Šimáčková – Vivaldi, Zuzana Sejáková – Legion a Kristina Bock Fialová – Bonne  Fée – soutěž družstev.

Nejlepších výsledků dosáhl Robert Čapek – Desperado - JS Štekrův Mlýn.

V kategorii U25 skončil na krásném 5. místě. Celé tři kola podával vyrovnané výsledky, ale nejlépe se mu povedlo zajet kür. Měl dobře zvolenou sestavu a krásnou hudbu.

Závěrečné sestavy na hudbu se naopak nepodařili Natálce Ticové a Elišce Besperátové, nakonec tedy skončily Eliška 13. a Natálka 15.

V soutěži družstev dosáhla nejlepších výsledků Karolina Šimáčková s nadějným Vivaldim. Zuzka Sejáková zajela svůj standart. U Kristiny Bock Fialové se v druhém kole projevila nervozita a nepodařilo se jí zajet její obvyklý výsledek. Družstvo skončilo 6.

Celé mistrovství proběhlo v přátelské atmosféře.
Eva Šimáčková

PL.PNGOBLASTNÍ MISTROVSTVÍ VE SKOKU NA PONY

V sobotu 9. července 2022 se na kolbišti v areálu Pegasu Děpoltovice uskutečnilo Oblastní mistrovství ve skoku pony 2022, které bylo součástí celodenního skokového klání. Nejprve jsme v dopoledních hodinách mohli sledovat výkony dospělých a jezdců na velkých koních v soutěžích kategorie Z - S** a odpoledne přišli na řadu poníci.  Hlavním rozhodčím dne byla Ing. Marcela Šímová a stavitelem parkurů Ing. Jan Šíma, stylovou rozhodčí Sylvie Boušková.

V první soutěži – Speciálním dvoufázovém skákání se nejlépe dařilo domácí dvojici Karen Ujčíkové s HENKOU, druhá skončila Magdaléna Roubová a VART z JK Inka Miřetice, třetí místo získala Tereza Kašparová THEA OSCAR H z Pegasu Děpoltovice.

V soutěži „Z“ bylo pořadí následující. První místo Tereza Gottschierová CASDORFFINA DONTH ze Sportovní stáje Donthová, druhé místo Karen Ujčíková HENKA z Pegasu Děpoltovice a tření místo obsadila dvojice Simona Šístková MAGIC COCTAIL z JO TJ Agro Cheb – Nebanice.

V soutěži „ZL“ opět zvítězila Tereza Gottschierová CASDORFFINA DONTH ze Sportovní stáje Donthová, druhá skončila její stájová kolegyně Aneta Krupičková a MISCHEL, třetí místo patřilo domácí Tereze Kašparové a La ČIKITĚ.

V parkuru L** se nejlépe vedlo dvojici Václav Žižka a QUINTANA 2 z  TJ JO Cheb – Háje, Veronika Havránková s EBBY GEIL OF PARADISE z JS Boučí skončily druhé a na třetí příčku se dostala domácí dvojice Eliška Bezperátová a JLB FINJA.

V nejobtížnějším parkuru S** bodovali a na prvním místě skončili Václav Žižka a QUINTANA 2 z TJ JO Cheb – Háje, druhá skončila Daniela Donthová a QUENTINO DONTH ze Sportovní stáje Donthová a třetí místo získala Lucie Šímová NIRVÁNA Z HÁJŮ. 

Samotné Oblastní mistrovství začalo podle časového plánu ve 13.15 hodin. Bohužel v tuto chvíli začalo také pořádně pršet a naši nejmenší tak měli ztížené podmínky. Nicméně se nezalekli a podali krásné výkony.

 1. Mistrovská soutěž ZP jezdci 8 – 10 let - styl jezdce pony do 135 cm dopadla následovně:

Tato soutěž se jela na styl a čas a nejlépe své poníky předvedla a na prvních třech místech skočila děvčata z domácí stáje Pegas Děpoltovice.

 

 1. místo Anna Nikola Lahodná a BIM 1
 2. místo Leontýna Dobrá a HARRY 5
 3. místo Charlotte Ujčíková a IVY 1

 

 1. Mistrovská soutěž ZLP jezdci 11 – 13 let - styl jezdce pony do 148 cm - i tato soutěž byla hodnocena na styl .

 

 1. místo Viktorie Trochová a MILLEN BLACK DIAMOND JK Salome Kaceřov
 2. místo Leontýna Boumová a REGIE JK Karlovy Vary – Stará Role
 3. místo Aneta Valeriánová a INDIGO z JS Gabrielka

 

 1. Mistrovská soutěž LP* jezdci 11 – 16 let A) pony do 135 cm B) pony do 148 cm – tato soutěž se jela na čas a o vítězích rozhodlo až následné rozeskakování.
 • PONY A
 1. místo Jana Lahodná a MORLYN Pegas Děpoltovice
 2. místo Nela Tomečková a DOMASOV ROUZIE JS Boučí
 3. místo Veronika Havránková a BIXIE JS Boučí

 

 • PONY B
 1. Místo Tereza Kašparová METEOR 3 Pegas Děpoltovice
 2. Rozálie Šímová a MAŠLIČKA TJ JO Cheb - Háje
 3. Veronika Havránková a TIFFANY 251 JS Boučí

Petra Javůrková

OMP.jpgDvě zlaté medaile z Národního poháru a Amatér šampionátu v drezúře pro Karlovarskou oblast

Z víkendového finále Národního poháru v drezuře 2022 a Amatér šampionátu v drezuře ve Zduchovicích putují do naší oblasti hned dvě zlaté medaile.

Jedna zásluhou jedenáctileté Anety Valeriánové, která ve finále Národního poháru 2022 v kategorii 11-13 let na pony, zvítězila se Sirem v obou kolech s výsledky 72,25 % a 73,33%. Dokázali tak spolu obhájit loňské vítězství z kategorie 8-10 let.

Druhá zlatá je zásluhou Karolíny Šimáčkové, která v amatér šampionátu dospělých stupně L zvítězila s koněm Vivaldi s výsledky 71,31 % a 72,13%.

Oběma velmi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oblasti!
Kompletní výsledky z celého klání ve všech kategoriích jsou dostupné na JIS.

image0.jpeg

image1.jpegPOHÁR KARLOVARSKÉHO KRAJE

2. července 2022 proběhly tradiční skokové závody, a to POHÁR KARLOVARSKÉHO KRAJE.
Soutěžilo se jak v oficiálních závodech včetně pony, tak i v HOBBY SOUTĚŽÍCH. Hlavním rozhodčím byla Marcela Šímová a stavitelem parkurů Jan Šíma.

V první soutěži dne se závodilo na parkuru „ZM“ 90cm, kde zvítězila domácí jezdkyně Jana Milivojevičová a CAMERON DE CENTO, druhé místo získal reprezentant Fa Lentur Žeravíková  Michal Žeravík a MIA 9, třetí místo získala Helena Šlemrová a CHATAN 1 z JS Kolová.
V parkuru „Z“ 100cm si prvenství odnesla Tereza Gottschierová a GASDORFFINA DONTH ze SS Donthová, druhé Rozálie Čelovská a CHRISTO M z JS Kolová, třetí Radka Hanáková a PALMÁRE z Fa Lentur Žeravíková.
V následující soutěži na čas „ZL“ 110cm opět zvítězila Tereza Gottchierová a GASDORFFINA DONTH, na druhém místě skončila Lucie Šímová a NIRVÁNA Z HÁJŮ z TJ JO Cheb Háje, na třetím domácí Jana Milivojevičová a PAUSY.

V hlavním skokovém klání "POHÁR KARLOVARSKÉHO KRAJE" – L** 120cm obhájila loňské vítězství nestárnoucí Daniela Donthová a QUENTINO DONTH, druhé místo obsadila Lucie Šímová a NIRVÁNA Z HÁJŮ, třetí odchovanec našeho klubu Miroslav Mička a NAUTILUS ze stáje Mirda.

Závodní den pokračoval HOBBY SOUTĚŽEMI:   první soutěží byla určena pro ty nejmenší křížky do 50cm, kde zvítězila Rozálie Valentová a KUKÍ ze Stáje Mirda, druhé místo obsadila domácí jezdkyně Leontýna Boumová na mladé poničce MIRINKA, třetí také domácí jezdkyně Simona Patnická a ART.

V Hobby soutěži do 70cm
si prvenství odnesla Veronika Blažková a MILITARY RESPECT z Pegasu Děpoltovice, druhé místo získala Linda Dobošová a ROBINSON z Jezdectví Ceb, třetí Marie Dobošová a CHARLIE 30 z Pegasu Děpoltovice.
V Hobby soutěži do 80cm se na prvním místě umístila Linda Dobošová a HIPOGETTA, na druhém opět Linda Dobošová a ROBINSON, na třetím Amálie Dobošová a BARELLO.
Po té následovaly PONNY SOUTĚŽE„ZP“ na limit.čas, ve které prvenství získala Pavlína Plátenková a FERO SMILE z Jezdectví Cheb, druhé a třetí domácí Leontýna Boumová  MIRINKA a REGIE.

V „ZLP“ na limit.čas  zvítězila Viktorie Trochová a JULČA z JKSalome Kaceřov,  na druhé místě skončila Magdalena Hrdinová a GLEN BLENY z Jezdectví Cheb, na třetím Pavlína Plátenková a FERO SMILE, na čtvrtém opět Viktorie Trochová a MILLEN BLACK, na pátém Leontýna Boumová a REGIE z domácího klubu.

Další dvě soutěže pony se jely jako kvalifikační na Mistrovství ČR, a to „LP**“ a „SP*“, kde si limity na MČR splnila Aneta Valeriánová a INDIGO z JS Gabrielka, a Viktorie Trochová a MILLEN BLACK.

Daniela.jpeg

Daniela Donthová - QUENTINO DONTHPŘIHLÁŠKY NA MČR

Rádi bychom Vás upozornili na blížící se uzávěrky k přihlášení startu na MČR v jednotlivých disciplínách.
Jmenovité, řádně vyplněné přihlášky s uvedením čísel licencí jezdců, koní a subjektů a údajů o splněné kvalifikaci zašlete sekretáři oblasti do stanovené doby. 

Přehled termínů, do kdy mají být DORUČENY doklady sekretáři oblasti : 

MČR děti junioři skok - 18.7.2022 do 23:00 hodin

MČR senioři + U25 - 22.7.2022 do 23:00 hodin

MČR vytrvalost - 1.8.2022 do 23:00 hodin

MČR drezura - 4.8.2022 do 20:00 hodin

MČR pony - 7.8.2022 do 20:00 hodinDEKY A ŠERPY PRO OM

Oblastní výbor zajistil pro tuto sezonu dekorovací deky pro vítěze
jednotlivých kategorií oblastních mistrovství a k nim i šerpy pro první tři
umístěné z každé kategorie.
Deky a šerpy jsou pro pořadatele oblastních mistrovství připravené k
vyzvednutí ve Stráni u pí Valeriánové.
Přejeme všem hodně úspěchů !

IMG_6598.jpgPANÍ MIROSLAVA ČAPKOVÁ SLAVÍ 80 LET

Vážená paní Miroslavo,
dovolte nám popřát hodně zdraví a ať ty koně jdou !


MC-80.jpg

Dlouholetá členka ČJF paní Miroslava Čapková se narodila 27.6.1942, vyrůstala se svými rodiči a dvěma sestrami na menším statku ve vesnici Rusek u Hradce Králové. Ve věku tří let se otec pan Josef Frynta začal věnovat chovu koní Kinských a tímto rozhodnutím bylo všem jasné, že Mirka bude jezdit na koni a spojí život s koňmi. 
Nastal rok 1959 a došlo k znárodnění všech koní a statku komunistickým režimem a rodina Fryntova byla nucena se vystěhovat. Pro celou rodinu tato událost znamenala období plné strastí. Miroslava nemohla studovat v Čechách a odešla studovat na Slovensko do Nového Tekova, kde si mohla doplnit vzdělání pro práci veterinárního technika a současně se mohla věnovat klusákům. 
Po návratu do Čech začala pracovat ve veterinárním středisku v Mariánských Lázních, kde se poznala s veterinárním lékařem panem Bohumilem Čapkem - svým budoucím manželem. Společně a za pomoci strýce pana podplukovníka Václava Volfa založili v areálu bývalé veterinární nemocnice na Krakonoši jezdecký oddíl, ve kterém manželé působili až do roku 1990.
Jezdecký oddíl disponoval dvaceti koňmi a měl šedesát členů a Čapkovi vždy dbali na správný výcvik jak koní, tak jezdců. Oba byli dobrým příkladem a účastnili se soutěží na závodech jako například Cena osvobození Karlovy Vary. 
Po pádu vlivu komunistické strany v roce 1989 a smrti svého manžela se paní Čapková rozhodla opustit Mariánské Lázně. Zbudovaný jezdecký areál předala panu Václavu Nágrovi a přestěhovala se na Štekrův Mlýn u Františkových Lázní, kde pokračuje v chovu koni Kinských, které se povedlo získat v roce 1992 od státu zpět.
Paní Miroslava je velmi pracovitý a cílevědomý člověk, což dokazují výsledky ve skoku s koněm Flemar, kdy v  70. letech získali cenná umístění na úrovni ST a stejnou úroveň držela s valachem Ausánem v 80. letech na drezurních obdélnících, kde společně dosahovali velice slušných výkonů.
Většina z nás bude znát její působení v drezurní komisi ještě západočeské oblasti a zejména v posledních letech její rozhodování u drezurního obdélníku, které bylo spravedlivé, nekompromisní a znalé.

 Refreshing stewardů

V JISu je vložena nová vzdělávací akce, čtyřletý refreshing pro stewardy.

Školení se bude konat on-line formou, a to 28. 6. 2022 od 18:00 hodin.

Školitelkou bude paní Markéta Šveňková.

 

Den před konáním refreshingu všichni přihlášení obdrží prostřednictvím emailu odkaz, přes který se na školení přihlásí.

 

Přihlásit se může prostřednictvím JISu - klikněte.
Menu

 

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg