animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace

Aktuality


ZMĚNA TERMÍNU SKOKOVÉHO TRÉNINKU

Datum konání: 16. 7. 2019

Termín skokového tréninku v Mariánských Lázních se mění na 16. 7.2019 !!! 
více www.kvo-cjf.cz/soustredeniDrezurní soustředění

Datum konání: 17. 7. 2019

Drezurní soustředění

středa 17.7.2019 Stará Role

Oblastní projektová podpora

Kapitola II – začínající jezdci do 18 let

Pro začínající jezdce s licencí do 18 let včetně jezdců na pony, kteří nejsou zařazeny do oblastních nebo centrálních SCM/CSP

Trenér – Karolina Šimáčková

Počet účastníků - min. 6 max. 8.

Přihlášky na nebanice@wia.cz

Účastníci mají hrazeno trenéra a v případě zájmu ustájení

Bližší informace na tel. 731 472 316OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ NA PONY - STYLŠAMPIONÁT - NARODNÍ POHÁR - KVALIFIKACE NA MČR

Datum konání: 28. 6. 2019 - 30. 6. 2019

O uplynulém víkendu se v areálu Pegas Děpoltovice uskutečnily parkurové závody, jezdci v kategorii děti a junioři sbírali body do Stylšampionátu ČJF a Národního poháru ČJF. Povedly se potvrdit i potřebné kvalifikace na MČR a byly vybojovány oblastní mistrovské tituly na pony, kde taktovku v ruce měli ve většině domácí jezdci.

První závodní den se započítával do Stylšampionátu České jezdecké federace. Nejlépe si vedla Natálie Šímová, která v sedle Arisca zvítězila v nejvyšší stylově hodnocené soutěží "Z".

Další závodní den pokračoval otevřenými soutěžemi pro velké koně, které byly zároveň využity pro splnění kvalifikace na MČR dětí a juniorů. Po poslední soutěži pro velké koně S**, ve které první příčku obsadila
Karolína Poláková a Luwino SP, přišla řada na děti na pony, pro než byly vypsány stylové soutěže od "ZP" až po "LP**". V nejvyšší soutěži "LP**" zvítězila Natálie Hanousková a Hilda 1.

Poslední sobotní soutěží bylo oblastní mistrovství pro pony. V kategorii jezdci 8 - 11 let na pony do
135 cm zvítězila Carmen H v sedle s Janou Lahodnou mladší. První místo v kategorii jezdci 11 - 13 let na pony s kohoutkovou výškou do 135 cm obsadila Klára Hlaváčková spolu se Samem 19. Záda celému startovnímu poli v kategorii 11 - 13 let na pony do 148 cm ukázala Kateřina Čurdová na Cody 5. V poslední kategorii jezdci 14 - 16 let na pony do 148 cm kdy po napínavém rozeskakování měly všechny tři dvojice shodný počet trestných bodů a proto rozhodoval čas. Nejrychleji dokončila Natálie Hanousková v sedle Hildy 1.

Poslední den byl ve znamení Narodního poháru ČJF. V nejmladší kategorii Novice 8 - 10 let na pony S + A zvítězila Barbora Korábová a Eli1. V druhé kategorii Advance na pony S + A věku jezdce 8 - 13 let
první místo obsadila Tereza Kašparová s Eliškou 6. Nejvyšší soutěž dne Master "STP**" 10 - 16 let věku jezdce nejlépe dokončila Sarah Kodadová v sedle Nobli.

Velké poděkování nepatří jen panu Novohradskému za poskytnutí všech věcných cen pro děti do Národního poháru ČJF, ale děkuji celému klubu Pegas Děpoltovice za práci při realizaci závodů, které byly nejen z
organizačního hlediska, ale i z důvodu nepříznivě teplého počasí velmi náročné.

Helena Lahodná

WhatsApp Image 2019-06-30 at 18.35.32.jpegSKOKOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Datum konání: 17. 7. 2019

Dne 17. 7.2019 bude pokračovat v Mariánských Lázních soustředění s trenérem Miroslavem Pulpánem pro kategorii II.SCM. Zájemci mohou kontaktovat paní Vladislavu Fenclovou - 605 407 011.

Vladislava Fenclováveřejný trénink v JS Kočík Stružná

Datum konání: 22. 6. 2019 - 23. 6. 2019

Po počátečních peripetiích s konečnou platností oznamuji, že se veřejný trénink bude konat tak, jak je uvedeno na letáčku 22.-23.6.2019
Případní zájemci se mohou hlásit na email kocik.ivo@jskocik.cz
Veřejný trénink je hrazen z příspěvku Karlovarského kraje.

Ivo Kočík


Pohár Staré Role a Memoriál Jana Holcbechera

Datum konání: 7. 6. 2019 - 9. 6. 2019

Pohár Staré Role - pátek 7.6.
Jezdci soutěžili ve stupni Z a L. V Z1 zvítězila Chene Laura na DAFNE ze Stáje Forte Svárov, v DUA Vimrová Kateřina na CORTÉZ Fa Lentur Jízdárna Žeravíková, v L0 německý jezdec Baier Markus na SÜDWIND.
V hobby Z1, kde mezi zkušennými jezdci, ale na mladých koních se na 3. místě umístila Hana Krejčová BRETA a Sophie Juštíková ROZÁRKA na 5.místě z domácího klubu. V hobby DUA zvítězila Barbora Procházková DONNA BELLISIMA ELISABETH z Agro Cheb Nebanice.
Mezi jezdci 11-17 let Čermáková Martina STONECASTLE TROLL JS U ryzáčka, 2.místo Hana Krejčová BRETA a 3.místo nejmladší jezdkyně Sophie Juštíková Rozárka.

V průběhu víkendových dní se konal jubilejní 10. ročník Memoriálu Jana Holcbechera, včetně Národního poháru ČJF U25, Malá a Střední runda. Soutěžilo se od stupně Z až po GP.
V DUA si sobotní i nedělní vítězství odvážela Belaia Xenia TEMPELHÜTER z ArtDressage Stable, v DD Baier Markus SÜDWIND z Německa. Domácí jezdkyně Sára Kosmáková s RONALDEM získala pěkné 3.místo v sobotu a v neděli 5.místo.
V JU 1. i 2. místo německá jezdkyně Kühn Konstanze na VICTORIA´S SECRET a DUBIQUE.
V sobotním SG a IM-1 Hautová Zuzana LANDSBERGER, v nedělním SG Natali Dückers SIR SANDRO HIT. V soutěži TT IM-A zvítězila Ticová Alena JAZZPOINT ze SK Victoria-Tic.
V nedělním DUB zvítězila Mgr.Vanda Bělinová PRZEDSWIT V MT-3/SILVIO G z JK Bandolero Těchařovice.
V úloze stupně S /JD) zvítězila německá jezdkyně Tina Röttgen SÜDWIND V nejtěžší úloze dne stupně TT (GP) zvítězila Hábová Tereza JAMES BOND z JK Záhořany.
Vrcholem samozřejmě byl Memoriál Jana Holcbechera (IM-1), kde zvítězila Hautová Zuzana LANDSBERGER, 2.místo Dückers Natali SIR SANDRO HIT a 3.místo Krebsová Petra MIGUEL.
Závody proběhly za pěkného počasí a doufáme, že si jezdci odváželi nejenom trofeje, ale i krásné zážitky a budou se do Staré Role vracet.

Pavla ChocholoušováPRVNÍ ZLATO DO KARLOVARSKÉ OBLASTI Z MISTROVSTVÍ ČR V 2019

Datum konání: 31. 5. 2019 - 1. 6. 2019

Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalosti

V sobotu 1. června - Budislavice, Petr Jadlovský v sedle klisny Bint Akkra zvítězil v soutěži vytrvalosti na distanci 120 km, tímto výkonem se stal mistrem ČR seniorů. Gratulujeme!

Autor: Roman Krejčík
Foto: www.equichannel.czCENA BOCHOVA 2019

Datum konání: 25. 5. 2019

Dne 25.5. se uskutečnily ve Stružné jarní skokové závody a mistrovstí Karlovarské oblasti.
Bohužel se sešla pouze kategorie juniorů, ve které zvítězila Modrová Michala se Say Me před Karolínou Pavlů s Valentine. Pro vítěze a umístěné byly připraveny krásné poháry a stuhy.
Hlavní soutěž dne vyhrál Václav Žižka s klisnou Quintana.
Stavitelem parkurů byl Tomáš Kavka.

Autor : Ivo Kočík, Vladislava Fenclová

Cena_Bochova_2019.jpgZměna pravidel a vzdělávání květen 2019

na posledním jednání VV ČJF byly schváleny změny v dokumentu vzdělávání s tím související úpravy v pravidlech. Prosím Vás o distribuci této informace do subjektů Vaší oblasti a především mezi pořadatele závodů, rozhodčí, zdravotníky, instruktory/trenéry a komisaře ZZVJ.


Změna pravidel a vzdělávání květen 2019
 
Přinášíme několik důležitých informací pro rozhodčí, stewardy, zdravotníky a instruktory/trenéry.
VV ČJF na svém 2. zasedání dne 21.5.2019 schválil několik úprav v pravidlech jezdeckého sportu a dokumentu vzdělávání.
 
Nejzásadnější změnou, která vejde v platnost 1.6.2019, je možnost skládání ZZVJ (všeobecná, ZZVJ-D, ZZVJ-E, ZZVJ-R) na velké koně od počátku kalendářního roku, ve kterém jezdec dovrší 11 let věku s možností ihned po složení zkoušek a zaplacení licence na velkém koni startovat na oficiálních závodech. Účast na MČR je dále možná teprve po dosažení 12 let věku. Dále tato všeobecná licence v 11 letech sportovce neopravňuje ke startům v disciplíně Spřežení.
 
 
Další změna se úprava týká skokových pravidel, která od letošního roku ukládají povinnost lékařské prohlídky každému jezdci po pádu a to v kolbišti, opracovišti nebo kdekoli v areálu závodů. Původní úprava pravidel, převzatá z FEI, způsobila mnoho nejasností a různých výkladů u rozhodčích a pořadatelů národních závodů. Úprava zároveň vyvolala mnoho obav v řadách zdravotníků ohledně jejich odpovědnosti, a dokonce docházelo ke zbytečným vyloučením jezdců po pádu na opracovišti. Z tohoto důvodu byla do skokových pravidel přidána příloha SK4, která je jednoznačným a závazným výkladem a také návodem pro rozhodčí, zdravotníky a pořadatele, jak po pádu postupovat. Tento výklad je platný dnem schválení a uveřejněním v aktualizovaných pravidlech, tedy od 23.5.2019.
 
 
Aktualizovaná pravidla včetně formuláře pro evidenci pádů zdravotní službou jsou již uveřejněna na stránkách ČJF v sekci Dokumenty / Pravidla: http://www.cjf.cz/dokumenty/pravidla/


SKOKOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ - 4. 6.2019 - JS Mariánské Lázně

Datum konání: 4. 6. 2019

OV na základě podpory SCM vyhlašuje soustředění s trenérem Miroslavem Půlpánem.

Skokový trenink v Mariánských Lázních se bude konat dne 4.6.2018.
Trenér je určen pro jezdce do 18 let, kteří se chtějí zúčastnit MČR, včetně jezdců na pony.

Dále bude pan Půlpán k dispozici po dobu závodů ve Zduchovicích v termínu 7.6 - 9.6.2019, účast jezdců není nutná po celé jeho trvání, smyslem je vyzkoušení tamního kolbiště (uvedené závody jsou vybrány cíleně, z důvodu plánovaného konání MČR dětí a jezdců pony).

Zájemci, kteří se chtějí účastnit (trenér je hrazen z podpory SCM ČJF), se písemně nahlásí na mailovou adresu :  fenclova@rks-dylen.cz  a následně bude vytvořen časový harmonogram pro jednotlivé loty tréninkového dne v  Mariánských Lázních.

Bližší informace - Vladislava Fenclová - telefon : +420 605 407 011
Menu

Vladislava Fenclová
Piccobella

1. místo MČR 2019
skoky - ženy
VF.PNGFoto: Josef Malinovský  www.jezdci.cz

Kateřina Kučerová
Anabel Vant Kathof

3. místo MČR 2019
skoky - mladí jezdci
image3.jpegFoto: Michal Motygin
archiv K. Kučerové


Petr Jadlovský
Bint Akkra

1. místo MČR 2019
vytrvalost - distance 120 km
Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalostiwww.equichannel.cz

 

Vyhledávání

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI
Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg