animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace

Aktuality


ZÁPIS OBLASTNÍHO VÝBORU

Datum konání: 10. 9. 2019

Zápis oblastního výboru : http://www.kvo-cjf.cz/file.php?nid=12611&oid=7148778

 Finále Národního poháru v drezuře Nebanice

Datum konání: 14. 9. 2019 - 15. 9. 2019

Za krásného počasí se na nebanickém kolbišti o víkendu uskutečnilo Finále NP v drezuře.

Všechny finálové úlohy se rozhodovali v 5 rozhodčích. Mudr Helena Žižková, Iva Schützová, Vít Čmolík a Eliška Čmolíková a Malgorzata Pawlovská – FEI rozhodčí z Polska, která byla zároveň lektorkou při školení rozhodčích, které probíhalo v průběhu závodů.

Finále bylo pro naši oblast velice úspěšné.
Střední rundu s jistotou vyhrála Alena Ticová – Jazzpoint z SK Viktoria TIC před Petrou Miky Civišovou z JK Falea. V této kategorii ještě získala 5. místo Zdeňka Koláříková - Igor. V kategorii U25 se na 5. místě umístila Karolina Šimáčková – Legion z pořádajícího  klubu a na 6. místě Robert Čapek z JS Čapková.
Vítězkou v této kategorii se stala Kamila Kotyzová Linet Stáj Adam Kotyza.
Finále Malé rundy vyhrál Fabrizio Sigismundi – Elegant – Dressage Academy a kategorii "S" Petra Miki Civišová – Descartes.

Eva ŠimáčkováVEŘEJNÝ TRÉNINK PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Datum konání: 21. 9. 2019 - 22. 9. 2019

Ivo Kočík zve na veřejný trénink do Stružné, bližší informace viz pozvánka.SKOKOVÝ VÍKEND VE STARÉ ROLI

Datum konání: 14. 9. 2019 - 15. 9. 2019

Václav Žižka a QUINTANA
V sobotu 14.9. proběhly HOBBY skokové závody. Součástí byla i ukázka jízdy, které se zúčastnila Anna Lahodná s Hvězdičkou a zajela na výbornou. První soutěž křížky 40 cm, která se jela na styl jezdce nejlépe dopadla pro Blehovou Kateřinu na DOLLOM MARUSCHCA ze stáje Prima Horseland, která taktéž zvítězila v parkuru do 60 cm, druhou příčku obsadila Bartoňová Aneta a VAZAN MELFORD z Pegasu Děpoltovice, třetí Tesařová Daniela na ROBINSON z JS Boučí. Parkur do 70 cm ovládl zkušenný Martin Roško a VANQAIR z Ranče pod Skálou Třebívlice, druhá ma třetí příčka patřila Neguczové Adéle na LA COSTA a MISCHEL z Pegasu Děpoltovice. Poslední jmenovaná dvojice zvítězila i v parkuru do 80 cm, druhé místo patřilo předešlému vítězi a třetí místo obsadila Šlemrová Helena a CINDERELLA z JS Kolová. Hobby závody proběhly, tak jako vždy za bohaté divácké účasti.
V neděli 15.9. proběhl PODZIMNÍ POHÁR STARÉ ROLE. Uskutečnily se čtyři soutěže od Z do S**.
V soutěži "Z"  zvítězila Modrová Michala na MIA MARA z Pegasu Děpoltovice, druhé místo patřilo domácí jezdkyni Janě Milivojevičové na PAUSY a třetí Šťovíčkové Miroslavě na ROYAL HORLA Z z JS Šťovíčkovi. V soutěži "ZL" si prvenství odnesli Kaasová Jennie a LA CONTÉ ze stáje Petr Košťál, druhou příčku obsadila opět domácí jezdkyně Jana Milivojevičová a PAUSY, třetí místo patřilo Kateřině Kybalové a ARTON startující také za domácí klub.
V soutěži L** zvítězila Karolína Poláková a LUWINO SP z Pegasu, druhé místo Žižka Václav a QUINTANA z TJ JO Cheb-Háje a třetí Miroslav Mička  a NAUTILUS ze Stáje Mirda. Hlavní soutěží dne byl Podzimní pohár S**, ve které zvítězil Václav Žižka a QUINTANA před Irenou Kostovou a GUCCI KOSTA ze SJS Kosta a Polákovou Karolínou na LUWINO SP. I přes malé startovní pole se závody vydařily a věříme, že v příštím roce, kdy klub uvažuje o uspořádání závodů na travnaté ploše, bude zájem.

Pavla Chocholoušová
 
70108794_513428249219433_4089312863024316416_n.jpg
 
 
 
 


Finále KMK ve skoku Písek - první místo pro Ondřeje Nágra

Datum konání: 13. 9. 2019 - 15. 9. 2019

foto: Jana Stébelská

Zemský hřebčinec Písek byl organizátorem finále KMK ve skoku pro letošní rok, kde byly ve finálových parkurech předváděny klisny, hřebci a valaši podle pravidel KMK pro tento rok.

Ondřej Nágr s hřebcem CORNESSINI zvítězili v neděli po 2. kole v kategorii pro 4-leté hřebce a valachy a odvezli si první místo s náskokem 0,266 bodu před Janem Štětinou v sedle TIMOTI-S a jako třetí se umístila Darina Hochmanová s CASUALEM 1. 

Velká gratulace do Mariánských lázní.

Roman KrejčíkPOZVÁNKA DO BRNA

Datum konání: 8. 11. 2019

Zveme Vás jménem Mendelovy univerzity na semináře konané 8.11.2019 v Brně.

POZVÁNKA  - SEZNAM PŘEDNÁŠEKINFORMACE OV KO ČJF

VÝZVA OV Č. 1 :

Do 17.9.2019 se přihlásí zájemci o drezurní SCM konané v Děpoltovicích, dne 30.9.2019 – pondělí od 13,00 hodin pod vedením trenéra pana Víta Čmolíka (max. 12 účastníků).

Přihlášení pro výběr jezdců je možné u předsedkyně OV paní Evy Šimáčkové.
E-mail: nebanice@wia.cz

VÝZVA OV Č. 2 :

Oblastní výbor vyzývá subjekty KO ČJF, kteří chtějí organizovat soustředění pro začínající jezdce s licencí do 18 let - OPP kap.II, aby se neprodleně přihlásili předsedkyni oblasti paní Evě Šimáčkové.
E-mail: nebanice@wia.cz

SDĚLENÍ OV:
Byla schválena soustředění pro začínající jezdce s licencí do 18 let v Děpoltovicích v termínech 26.10.2019 a 9.11.2019 - trenér ing. Jan Šíma - přihlášky přes JIS

Bylo schváleno drezurní SCM pro skokové jezdce v Nebanicích na termín 28.9.2019 - trenérka Karolína Šimáčková - přihlášky přes JISOtevřený dopis pro Karlovarskou oblast

foto : www.jezdectvi.cz
Vážení členové Oblastního výboru Karlovarské oblasti, členové jezdeckých klubů, funkcionáři klubů a všichni fandové koní!
 
    Ráda bych se vyjádřila ke dvěma záležitostem, které mě udivují a vlastně trápí.
Jsem mnoholetou členkou Jezdecké federace/dříve ČSTV/ a to od roku 1964, členkou Juveny, SSM a opět od roku 1990 členem ČJF. Většina z Vás se ještě v té době nenarodila. Byla jsem 2x mistryní ČSSR v kategorii juniorek, 2x mistryní  ČR v kategorii žen, 1x stríbrná na MČSR v Bratislavě, několikrát stříbrná a bronzová na MČR. Byla jsem členkou družstva /ještě Západočeský kraj/, kdy jsme byli "zlatí" na MČR. Nechci upozorňovat na mé výsledky a chlubit se. Sděluji toto hlavně mladší generaci, aby si nemyslela, že k nim hovoří nějaká "stará Šímová-babi".  Prostě již hodně pamatuji.
   Velmi mne potěšily výsledky na MČR ve všech jezdeckých disciplinách a kategoriích. Všem vítězům, umístěným a účastníkům těchto mistrovství - gratuluji. Je vidět,že na že naše "malé království" /Karlovarská oblast/má dobrou základnu jezdců a jezdkyň. O to více mě potěšila obsáhlá zpráva vedoucího ekipy na MČR Pony /shodou okolnosti mého syna Martina/. Bohužel, vedoucí ekip MČR žáků a juniorů, seniorů a mladých jezdců - mlčí. Žádná zpráva, žádné výsledky, dojmy a názory z mistrovství. Je pravda, že si výsledky přečteme na JISu, ale toto je neosobní, chladné-jenom čísla. Nebýt zprávy hl.rozhodčího na MČR drezuristů Vítka Čmolíka /nebyl vedoucí ekipy/ nevíme, kromě JISu, také nic. Myslím si, že by měl OV našeho kraje v tomto zjednat nápravu.
  Další věc, která mě zklamala a nevím důvod, proč toto je a to je přemístění  našeho "SCM" z Děpoltovic do Mariánských lázní. Vždyť nastavený vzdělávací program pro mládež, včetně teorie-chov koní, jezdecká pravidla, chování jezdců  apod. přinesl dost slávy a medailí. Soustředění mládeže v Děpoltovicích mělo své opodstatnění. Bylo na dva dny, účastníci zde mohli nocovat, stravovat se, večer diskutovat s Mírou Pulpánem, co a jak. Ráno šli společně krmit a pak po lotech jezdit.Toto je dávalo dohromady, motivovalo a vznikala zde přátelství mezi nimi. /Vím to od svých vnuček a jejich kamarádek/. Byla to parta. Tento rok, bohužel, vzhledem ke změně místa, se tato "parta" roztrhla. Jsou děti, které vzhledem k přepravě koní do M.L. se nemohou zúčastnit-hlavně mládež z Děpoltovic .Vzpomeňte si, Vy dnes dospělí, jak to bylo fajn, když jsme se sešli na závodech a zvláště na soustředěních....
   Mám strach, aby toto zápolení a závist mezi "dospěláky" v klubech nebylo na úkor našich žáků a juniorů .
 
S pozdravem "Ať nám koně jdou" a ať je naše mládež spokojena s našim rozhodnutím
ing. Marcela Šímová 
 
Ještě poznámka:
Pro OV: nebylo by dobré-občas o důležitých věcech nechat také vyjádřit Jezdecké kluby???


Pony dressage tour Plzeňské oblasti

foto Zdeňka Šimková

Skvělé 2. místo v Pony dressage tour Plzeňské oblasti vybojovala členka Pegas Děpoltovice Jana Lahodná ml. s Herrym

 
Seriál je společným projektem ČJF a pořadatelů drezurních závodů v Plzeňské oblasti České jezdecké federace. Cílem tohoto seriálu kvalifikačních kol a jednoho finále je zvýšení atraktivity drezurního ježdění v rámci Plzeňské oblasti ČJF.

více na  http://www.cjf.cz/oblasti/plzenska/oblastni-akce/dressage-tour/


JIŽ DRUHÁ KVALIFIKACE PRO NÁRODNÍ POHÁR V DREZUŘE ČJF

Datum konání: 31. 8. 2019 - 1. 9. 2019

V Děpoltovicích proběhly uplynulý víkend již druhé závody v měsíci srpnu, v rámci seriálu Národního drezurního poháru. Startující byli nejen zástupci České jezdecké federace, ale pozvání přijali i jezdci ze sousedního Německa, kteří startovali ve všech soutěžích.
Závody proběhly v milé a přátelské atmosféře, jezdcům se povedlo splnit kvalifikace pro mistrovství v roce 2020. Dále v rámci závodů probíhalo stínové rozhodování pro rozšíření kvalifikací rozhodčích.
Soutěže „Z“ byly hojně obsazeny dětmi a juniory, což je více než dobře.
Výsledky byly okamžitě k dispozici v rámci serveru live.jezdectvi.org. Velmi dobrý pocit byl, při pohledu na zahraniční jezdce, kdy okamžitě začali tento portál využívat a velice si tuto možnost pochvalovali.

Roman Krejčík

WhatsApp Image 2019-09-01 at 18.44.00(2).jpegWhatsApp Image 2019-09-01 at 20.46.56.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-01 at 18.44.00.jpeg
Menu

Vladislava Fenclová
Piccobella

1. místo MČR 2019
skoky - ženy
VF.PNGFoto: Josef Malinovský  www.jezdci.cz

Petr Jadlovský
Bint Akkra

1.místo MČR 2019
vytrvalost - distance 120 km
Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalostiwww.equichannel.cz

Kateřina Kučerová
Anabel Vant Kathof

3. místo MČR 2019
skoky - mladí jezdci
image3.jpegFoto: Michal Motygin
archiv K. Kučerové

Tereza Michálková
Karolína Pavlů
Karolína Poláková
Tereza Marusková
3. místo MČR 2019
skoky - družstva

DKV.png

Jana Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Rozálie Šímová
Klára Hlaváčková
2. místo MČR 2019
pony - skoky - družstva

MČR_pony_2019_do_135_stříbrné_družsvo_KO_ČJF.jpeg

Lucie Javůrková

3. místo MČR 2019
pony - drezuraLucie_Javůrková_Mistrál_6,_bronzová_MČR_11-13_let_pony_2019.jpg

Jana Lahodná ml.
3. místo MČR 2019
pony - drezura
Jana_Lahodná_ml._bronzová_medaile_drezura_MČR_pony_8-10_let.jpg

Janá Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Natálie Ticová
Lucie Javůrková
5. místo MČR 2019
pony - drezura - družstva
MČR_pony_2019_drezurní_družstvo_5._místo.jpg

 

 


Vyhledávání

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI
Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg