animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace

Aktuality


Gabriela Valeriánová - mezinárodní rozhodčí drezura FEI3*

Od neděle má i Česká Republika mezinárodní rozhodčí pro drezúru a to dokonce členku naší oblasti!
Členka Karlovarské oblasti, ing. Gabriela Valeriánová složila úspěšně zkoušku na FEI 3*
Zkoušek v Německém Stuttgartu se účastnilo ve dnech 19.-22.11.2015 celkem 12 kandidátů z 9 zemí (AUT, BRA, CZE, GER, JPN, NED, PHI, USA, ESP) a 2 kandidáti zkoušku opakovali.
Tři kandidáti (JPN, NED, ESP) tentokrát neuspěli, ČR mezi nimi ale nebyla.

Krátce jsme se Gábiny zeptali:

 Zkoušky trvaly 4 dny a byly opravdu náročné, ne všichni bohužel uspěli, ale vládla tam mezi kandidáty přátelská atmosféra. Kdo mne zná ví, že již řadu let jezdím na semináře a závody po celé Evropě, abych sbírala zkušenosti. Takže pro mne toto bylo hlavně formální potvrzení dosavadní snahy. A také jsem tím splnila slib, který jsem kdysi dala Vaškovi Nágrovi a Honzovi Holzbecherovi. Vašek mne k rozhodování přivedl a Honza mi ukázal světovou drezuru. Oběma jsem slíbila, že se dopracuji na FEI úroveň pro ČR. Když jsem měla při zkouškách největší trému, myslela jsem na ně. Zkoušky jsem složila já, ale je to vlastně kolektivní dílo všech, kdo mi jakkoli pomohli se něco naučit a posunout se dál. Na domácím poli to byli z rozhodčích hlavně Vítek Čmolík a Helena Žižková. Chci taky moc poděkovat všem kdo mi drželi palce. Chodily mi povzbuzující SMSky a po návrtu domů dokonce přišly kromě gratulací i květiny. Považuji to za úspěch pro celou ČR, určitě to pomůže většímu povědomí o naší zemi a mám ohromnou radost, že jsem nezklamala."František Stružinský

Posledním v řadě mladých a úspěšných reprezentantů, ale rozhodně ne výkony je FRANTIŠEK STRUŽINSKÝ. V letošní sezoně i on zaznamenal velký výkonnostní nárůst, začal startovat na úrovni 140 cm, obhájil titul na MČR, přestože startoval ve vyšší kategorii, výborně reprezentoval na ME a na mnoha dalších konkurech.

 

 

 

 

 


1) Letos jsi obhájil titul na MČR i když v jiné kategorii, co to pro tebe znamenalo?


Na tomto MČR jsme nepřijeli vyhrát , ale sbírat další zkušeností na větších parkúrech a zároveň udržet přípravu na navazující ME 2015 a tomu se podřídila i celá sezón,proto jsem s nějakou obhajobou ani nepočítal.Samozřejmě to pro mě znamenalo další jezdecký posun a jsem za titul moc rád. :))Vše umocnil i boj o titul v družstvech ,kde jme s Vaškem a Terkou zažili neskutečnou týmovou atmosféru.


2) Máš za sebou i mnoho zahraničních úspěchů, který byl pro tebe největší?


Pro mě je každý kvalitně dojetý parkúr úspěch, ale asi největší byl v Grand Prix při CSIO Hagen, na kterém jsme se po bezchybném základním kole probojovali do rozeskakování, kde jsme dojeli taky čistě a umístili jsme se na 9 místě

3) Měl si nějaký špatný okamžik?


V tomto sportu mohou přicházet často, protože nejste závislí jen na vašem výkonu, jako ve většině ostatních sportů, ale hlavně na výkonu a chování koně, se kterým spolupracujete, ale já jsem jich naštěstí mnoho neměl.

4) Co tvůj tým, kdo ti pomáhá, když jsi ve škole?


Nejvíc mi pomáhá můj otec a to ve všem! Ale samozřejmě i celá rodina a také naše ošetřovatelky.:)

5) Jaký je tvůj sen, kam by ses chtěl v jezdeckém sportu dostat?


Můj sen je se dostat až do profesionálního ježdění v tomto sportu.Ten nejbližší sen je se dostat příští rok na ME juniorů, ale konkurence je velká a především obtížnost oproti dětské kategorii je obrovská, takže uvidíme jaká bude realita.

6) A poslední otázka, co děvčata, tvůj časový plán je určitě náročný, stihneš i nějaké to rande?


…teď mám času víc ,než když běží sezóna. 

Děkujeme všem za odpovědi a skvělou reprezentaci nejen oblasti a přejeme jim, aby se vše vydařilo i v následujících sezonách.Daniel Pospěch

Třetím talentovaným mladíkem v naší oblasti je DANIEL POSPĚCH, startující za Pegas Děpoltovice. Dan v letošní sezoně prokázal svůj jezdecký nadhled, když při zahraničních výjezdech i na ME jezdil klisnu Elisu pana M.Půlpána, kterou mu přiváželi  pouze na závod. Dan klame tělem - svou malou výškou, ale přesto je velmi zkušený s velkým závodním duchem. I Dana jsme se zeptali: 

 

 

1. Ty jsi to letos v sezoně měl dost těžké, protože jsi jezdil koně, které nemáš doma v práci, jaké to je sednout si na cizího koně a jít s ním velké závody?

Letos bohužel ani jeden z koní, které mám možnost jezdit u nás, nebyl v sezoně ve stavu, kdy by mohl absolvovat ty nejtěžší parkury, proto jsem byl moc rád, když mi pan Půlpán půjčil Elisu. Kdyby jsme měli možnost spolu více pracovat, možná by byly naše výsledky lepší. Ale Lisa je skvělý kůň, takže i bez větší přípravy se mnou parkury zvládla bez větších karambolů.


2  Býváš při závodech nervozní a jak se s tím pereš?

Před každými závody jsem velice nervozní, ale když vjedu na parkur, není už cesty zpět a s každým skokem ze mě nervozita opadá- nejlepší je to po poslední překážce

3 Co se ti letos nejvíc povedlo a co naopak ne?

Největší radost jsem měl po prvním kole ME, kdy jsme zajeli parkur bez chyby a také z toho, že se můj parťák Reneček dostal do formy a ke konci sezony jsme spolu vyhráli pár závodů.. Nepovedlo se toho víc, ale na to se snažím vždycky co nejrychleji zapomenout.


4 Jakým směrem by se tvůj sport měl ubírat?

Rád bych pokračoval i v juniorech alespoň na stejné úrovni jako doposud, ale to je jen moje přání. Teprve se ukáže, jak moc je to reálné.


5 Jaké koně si chystáš na novou sezonu?

Koníků jezdím víc, připravujeme na příští sezonu Hencooka, Casandru, Reskátora a Čiki Čiki.


6 Příští sezonu postupuješ do starší kategorie, jaké jsou tvé plány

V juniorech už to bude o něco těžší, ale pokud to zvládnou koně, já udělám všechno proto, abych jim to kazil co nejméně.


7 Vloni jsem se ptala na holky, letos na studijní výsledky, jak ti jde škola??:o))

Jelikož jsem v osmé třídě, musím už škole věnovat víc času, než do loňského roku.
Známky mám na druhém stupni stále tak nějak stejné. Určitě, ale ze mě nikdy nebude matematik ani fyzik, to se ukázalo už v 6. třídě:o))Výstava CS v Mariánských Lázních

V sobotu 7. listopadu proběhla v Mariánských Lázních historicky první výstava hříbat slovenského teplokrevníka CS. Doplnil ji skok ve volnosti mladých koní a předvedení plemenných hřebců. Vítězem třídy hřebečků se stal Riko T po 2015 Tarzan chovatelky Jany Hanákové a majitelky Lenky Macháčkové. Kategorii klisniček ovládla Sixteen po stejném hřebci chovu a majetku M. Diviše. Při skoku ve volnosti se představilo 14 koní. Vítězem se podle stylu stal valach Perse po Elmero B chovu Ondřeje Nágra, patřící Bedřichu Hanákovi.

 

odkaz na fotogalerii v jezdectví ZDE: Vašek Nágr

Dalším ze série mladých a úspěšných jezdců je bezesporu VAŠEK NÁGR, jezdící za stáj JK Mariánské Lázně. Vašek v letošní sezoně zaznamenal obrovský výkonnostní vzrůst, začal startovat na úrovni T, výborně s plemenným hřebcem NORMAN zvládl ME, výborně skákali v Šamoríně, Olomouci při CSI, v rámci ČSP V Plzni byl třetí v hlavní ceně s Casiusem, na MČR byl členem družstva, které skončilo  druhé a zaznamenal mnoho dalších úspěchů.

Proto jsme se Vašíka zeptali na několik otázek:

 

 

 

1) Letošní sezona byla pro tebe velmi úspěšná, mohl bys ji krátce zhodnotit a co byl pro tebe nejsložitější okamžik?

Letošní sezona pro mě byla vcelku úspěšná, nejsložitější parkur co jsem jel bylo GP Lamprechtshausen, s náročnějším parkurem jsem se doposud nesetkal

2)  a na druhou stranu, kdy jsi měl pocit, že to jde samo a co považuješ za největší úspěch

Samo to samozřejmě nikdy nejde, každý parkur je svým způsobem náročný. Jako největší úspěch považuji 39. místo na ME, 4. místo na MČR a dále třeba 3. místo ve velké ceně Plzně.

3) jaký byl pro tebe nejhezčí okamžik v sezoně?

Nejhezčí okamžik byl když jsem zajel druhé kolo na ME čistě.


4) kdo ti byl  největší oporou a pomocníkem?

Mojí oporou je hlavně můj otec. :-)

5) jaké jsou tvé plány do konce roku, kromě toho, že ses rozhodl být nejlepším studentem??

Do konce roku žádné plány nemám, koně mají volno a já taky. Takže jsem se zaměřil na školu a zábavu. :-)TERMÍNY ZÁVODŮ

Připomínám sdělení pro subjekty ze schůze OV:

DO 15.LISTOPADU NAHLÁSIT TERMÍNY ZÁVODŮ A HOBBY ZÁVODŮ SEKRETÁŘI OBLASTI.

Vít Čmolík

Sekretář KO ČJF

 

Kompletní termínová listina MČR 2016:
11. 06. – 11. 06. 2016 MČR vytrvalost Cehnice (všechny kategorie)
14. 07. – 17. 07. 2016 MČR skoky Olomouc (děti, junioři)
22. 07. – 24. 07. 2016 MČR skoky Martinice (mladí jezdci, senioři)
28. 07. – 31. 07. 2016 MČR všestrannost Pardubice (všechny kategorie + pony)
10. 08. – 14. 08. 2016 MČR skoky a drezura Zduchovice (pony)
18. 08. – 21. 08. 2016 MČR drezura Zduchovice (všechny kategorie + para)
10. 09. – 11. 09. 2016 MČR reining Krakovany (všechny kategorie)
23. 09. – 25. 09 . 2016 MČR spřežení Heřmanův Městec (všechny kategorie)
23. 09. – 25. 09. 2016 MČR voltiž Čeladná (všechny kategorie)
01. 10. – 02. 10. 2016 MČR paravoltiž BrnoTereza Markusková

V sérii minirozhovorů jsme poprosili naše úspěšné děti a juniory, aby nám krátce zodpověděli pár otázek. Začínáme s TEREZKOU MARKUSKOVOU, jezdící za klub Sportovní stáj Hory v kategorii dětí. Terezka je velmi talentovaná všestranná dívka, která již nasbírala mnoho úspěchů v drezúře a letos zkusila parkurovou disciplínu a i v té se ji velice dařilo.

 

 

 

1) Po úspěšné drezurní kariéře jsi se letos rozhodla zkusit parkur, co tě k tomu vedlo?

Byla to tak všechno trochu náhoda.Vybírali jsme s mamkou koně,vybrali jsme Calivada a pak už jsme se nikdo nestačili divit :-D .

2) Která z disciplín tě víc baví a která si myslíš, že je těžší?

Obě disciplíny mě baví stejně jenom je těžké skloubit to dohromady. Myslím ,že každá disciplína je těžší v něčem jiném.Drezura je o velké a dlouhé koncentraci. Parkur naopak v rychlém rozhodování a riskování. Doufám, že budu  moct dělat obě disciplíny dohromady co nejdéle.

3) Co považuješ za letošní největší úspěch?

Největší úspěch byla určitě účast na skokovém Mistrovství Evropy s Calivadem a cenné kovy jak ze skokového tak z drezurního mistrovství ČR.

4) Nejhezčí okamžik ze závodů

Nejhezčí zážitky musím zmínit rovnou dva.A to jeden ze skokového MČR družstev , kdy i přes to že jsme nakonec prohráli zlatou o necelou vteřinu , ta atmosféra která mezi tými,soupeři ale i diváky probíhala , byla opravdu neskutečná v dobrém slova smyslu. Druhý nezapomenutelný zážitek přišel na posledních závodech sezony a to na MČR pony s Topikem.Po komplikovaných dvouch mistrovských kolech jsme se i přesto dostali do nedělního finále -kuru, kde jsme dokázali diváky dohnat k slzám a velkému aplausu i během úlohy :) .


5) Naopak, na který bys raději zapomněla?

Nejhorší zážitek sezony máme myslím většina drezurních jezdců stejný. Tornado na drezurním MČR a nadále devastace boxů plných koní.Opravdu hrůza.


6) Co právě teď dělají tvoji svěřenci

Po těžce odpracované sezoně dopřáváme našim miláčkům zasloužený relax. Nejenom výběh a solárium, ale hlavně se teď zaměřujeme na dlouhodobou uvolňovací práci  samozřejmě i ve spolupráci s fyzioterapeuty.


7) a co děláš nejraději ty, v době podzimního odpočinku?

A co dělám nejraději ? Sedím u videí světových jezdeckých soutěží a vybírám si koně:-D:-)Program VIII. neinvestičních dotací na rok 2016

Program VIII. neinvestičních dotací na rok 2016

 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pro příští rok vyhlásilo zcela nový zjednodušený dotační program, na základě kterého bude podporovat přímo sportovní kluby a tělovýchovné jednoty bez zprostředkování přes sportovní svazy. Je tomu přizpůsoben i formulář žádosti, který je velmi jednoduchý a snadno ho vyplníte, zabere to jen chvilku. Dotace je určena na podporu činnosti trenérů a zabezpečení sportovního vybavení pro děti a mládež.

 Pro koho je program určen? Váš klub musí mít právní formu spolek, k 31.12.2014 evidovat alespoň 20 členů do 18 let, kteří platí členské příspěvky. Velkou novinkou je, že podle sdělení zástupce MŠMT není vyžadováno vedení podvojného účetnictví. Termín pro předkládání žádostí je 13. listopadu 2015, pouze poštou. Podrobné informace naleznete v přiloženém dokumentu i formuláři žádosti. Neváhejte a zažádejte si o dotaci co nejdříve!

Formulář ZDE:

Žádost ZDE:Zhodnocení sezony KO a zpráva z MČR,ME

ÚSPĚŠNÁ SEZONA 2015

Letošní sezona byla pro naši oblast velice úspěšná, zvlášť v mladších kategoriích, kdy se podařilo udělat několik opravdu dobrých výsledků, jak na MČR, tak i při zahraničních výjezdech.

Celou zprávu si můžete přečíst  ZDE:Schůze OV s účastí prezidentky p.Plaché

V úterý 20.10. proběhla schůze oblastního výboru, které se jako host zúčastnila prezidentka paní Olga Plachá,ta se velice zajímala o činnost naší oblasti, zároveň informovala o aktivitách VV a celé ČJF

Zápis z této schůze naleznete ZDE: 
Menu

Vladislava Fenclová
Piccobella

1. místo MČR 2019
skoky - ženy
VF.PNGFoto: Josef Malinovský  www.jezdci.cz

Petr Jadlovský
Bint Akkra

1.místo MČR 2019
vytrvalost - distance 120 km
Budislavice - Mistrovství ČR ve vytrvalostiwww.equichannel.cz

Kateřina Kučerová
Anabel Vant Kathof

3. místo MČR 2019
skoky - mladí jezdci
image3.jpegFoto: Michal Motygin
archiv K. Kučerové

Tereza Michálková
Karolína Pavlů
Karolína Poláková
Tereza Marusková
3. místo MČR 2019
skoky - družstva

DKV.png

Jana Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Rozálie Šímová
Klára Hlaváčková
2. místo MČR 2019
pony - skoky - družstva

MČR_pony_2019_do_135_stříbrné_družsvo_KO_ČJF.jpeg

Lucie Javůrková

3. místo MČR 2019
pony - drezuraLucie_Javůrková_Mistrál_6,_bronzová_MČR_11-13_let_pony_2019.jpg

Jana Lahodná ml.
3. místo MČR 2019
pony - drezura
Jana_Lahodná_ml._bronzová_medaile_drezura_MČR_pony_8-10_let.jpg

Janá Lahodná ml.
Tereza Kašparová
Natálie Ticová
Lucie Javůrková
5. místo MČR 2019
pony - drezura - družstva
MČR_pony_2019_drezurní_družstvo_5._místo.jpg

 

 


Vyhledávání

PARTNEŘI
KARLOVARSKÉ OBLASTI

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODŮ

Miroslav Kosmák

Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg


Reprezentace oblasti

pro mistrovské soutěže a reprezentaci naší oblasti je možné půjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.

Nové dečky pro pony od JANA  HORSE

ponydečky.jpg