images.jpgVzhledem k stále rostoucí základně drezurních jezdců karlovarské oblasti, OV rozhodl, že bude vytvořen podobný model TOP TEN jako ve skocích.

Jeho první verzi již můžete zhlédnout na našich stránkách v sekci "akce".

Skokový pak bude doplněn v průběhu příštího týdne.

Svatováclavská cena Stružná

Datum konání: 8. 9. 2018

V sobotu 8.9.2018 se konala Svatováclavská cena ve Stružné, závodní klání zachyceno objektivem Miroslava Kosmáka. :-)

FOTO GALERIE - MIROSLAV KOSMÁK

Mistrovství České republiky PONY 2018

Datum konání: 22. 8. 2018 - 26. 8. 2018

Ve dnech 22.-26.8.2018 proběhlo ve Zduchovicích MČR Pony. Karlovarskou oblast zde reprezentovalo 12 jezdců s 20 poníky. Mezi karlovarskou reprezentací panovala přátelská nálada a všechny děti, rodiče, trenéři a ošetřovatelé příkladně spolupracovali na vytváření pohodové atmosféry.

Naši nejmenší reprezentanti nás zastupovali v kategorii družstev S+A, kde po dvou kolech skončili na 7. příčce (Jana Lahodná – Prima Narnie from Island, Rosálie Šímová – Bucinka, Kateřina Čurdová – Jeudi a Tereza Kašparová – Dercyk Blade)

Ve velkých družstvech nás reprezentovali Barbora Škardová – Fík, Kamila Dostálová – Sharáda, Kateřina Dlesková – Sharíza a David Štefánský – Aramšar. Toto družstvo bohužel druhé kolo nedokončilo pro pád dvou zúčastněných.

Největší radost nám udělala Klárka Hlaváčková, která získala 2 medaile, a to stříbrnou v kategorii 11-13 let pony B s klisnou Cheyenne a bronzovou v kat. 11-13let pony S+A s Goldbärem. S Oběma koňmi nás reprezentovala ve stejných kategoriích i v drezuře, kde skončila na 9. místě s Goldbärem a 18. s Cheyenne.

V nejstarší kategorii drezurních jezdců 14-16 let na pony do 148 nás reprezentovala Denisa Pačanová s Dollom Maruschka, která obsadila celkově 8. příčku. V této věkové kategorii, avšak ve skocích naše barvy hájila Karolína Poláková s Muckrym Eachan a skončila na 10. místě.

Nejpočetnější startovní pole bylo v kategorii 11-13 let pony B skoky, kde kromě Kláry Hlaváčkové nejlepší výkon podal David Štefanský s klisnou Lída 1, a to celkové 27. místo.

Nutno ještě podotknout, že účast na MČR PONY neustále stoupá, byly opět přidány kategorie a šesti denní program byl velice nabitý. Startovalo se od 7:30 a soutěže končily okolo 20:00, v rámci úspory času byla většina parkurů stejných pro všechny věkové kategorie a někteří jezdci čekali na svá první kola od úterý od vet. přejímky až do pátku, přičemž neměli možnost startovat v otevřených soutěžích na své úrovni. Tímto MČR zvyšuje kvantitu startujících ovšem na úkor kvality tohoto sportu.

Mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře 2018

Datum konání: 15. 8. 2018 - 19. 8. 2018

Zastoupení Karlovarské oblasti na MČR v drezuře a paradrezuře 2018 v Kralovickém dvorku.

IMG_1646 2018-08-27 05_16_47.JPG

MČR dětí a juniorů Martinice 2018

MČR SKOKY, DĚTÍ A JUNIORŮ 2018

Naše oblast letos vyslala do Martinic celkem 11 zástupkyň. Horké počasí vládlo celým mistrovstvím, takže chlazení koní i dětí bylo prakticky nepřetržité. Vedoucí ekipy byla Andrea Nenko, která se své funkce zhostila na výbornou. Zvládla noční změny startů i po uzávěrkách, dále masáže jezdkyň a doplňovala magnezium, to vše se skvělou pozitivní náladou. Tato nálada se nesla v duchu celého mistrovství, prostě skvělá parta jezdkyň, trenérů, rodičů a všech co nám byli fandit.

Tak půjdeme na výsledky:

Děti družstva byla vyslána s jedním náhradníkem, protože děvčata byla na MČR poprvé, nebylo jasné do poslední chvíle, kdo pojede. Nakonec se družstva nezúčastnila Karolína Poláková (nejzlobivější koník). Natalie Šímová – Arisco 4+4 tr. b., Alžběta Hrnková – Mistr Sun Flower 3+4 tr. b., Kateřina Čurdová – La Hellen 4+pád, Natálie Hanousková – Casandra2 4+8 tr. b., celkově se holky umístily na 6. místě.

Junioři družstva i zde byly všechny zástupkyně na MČR poprvé, kromě Terezy Michálkové. Karolína Pavlů – Valentine 4+0 tr. b., Veronika Svobodová – Philis 0+12 tr.b., Tereza Michálková – La Eleganc 4+4 tr.b., Anna-Marie Pospíšilová - Creativ 4+12 tr. b., celkové 7. místo.

MČR Děti (12 -14let) nás zastupovala jedna jezdkyně Karolína Poláková s Luwino SP 0+0+4, do rozeskakování o druhé a třetí místo postoupilo 5 jezdců, bohužel Karolíně unikla třetí příčka o 0,12 sekundy a tak skončila na krásném 4 místě.

MČR Mladší Junioři (14 – 16let) zde jsme měli dvě zástupkyně. Karolína Pavlů s Lola2 4+5+12 tr. b., jí vyneslo konečné 14. místo. Karolína Milová Caleta 4+12+5 tr.b., konečné 16. místo.

MČR Starší Junioři (17 – 18 let) jedinou zástupkyní byla ostřílená Tereza Markusková s Collins21 0+0+1 tr. b., bohužel jeden trestný bod za čas v posledním kole jí připravil o rozeskakování a umístila se na 3.místě a je jedinou jezdkyní, která dovezla naší oblasti medaili!!!

V otevřených soutěžích si dovezly holky pentličky, Tereza Markusková dvakrát 3.místo a jedno 5.místo, Anna-MariePospíšilová 4.místo, Veronika Svobodová 3.místo, Karolína Poláková 4.místo. V nedělní poslední šanci se umístila Tereza Markusková na 2.místě a Tereza Michálková na 3.místě, kromě těchto dvou jezdkyň byly všechny jezdkyně na mistrovství velkých koní poprvé. Patří jim obdiv a chvála jak se této výzvy zhostily.

Gratulujeme!!!!!

Autorka Lenka Knedlíková

MČR Y,S Zduchovice 2018

Jezdci a koně se kromě nástrah parkuru museli potýkat i s velkým horkem, kdy teploty přesahovaly i 35 C. Družstvo nastoupilo ve složení František Stružinský, Vladislava Fenclová, Miroslava Šťovíčková a finišmenem, který "dal dvě nuly" byl Filip Doležal. Družstvo postoupilo do finále a skončilo s trochou smůly na desátem místě. Novinkou byla soutěž pro mladé koně, kterou nejlépe absolvoval Vašek Nágr s Fleetwoodem VDL 4+1 tr.b.. V kategorii žen startovaly dvě zástupkyně oblasti Vladislava Fenclová s Picobelou 4+0+4 tr.b. a Miroslava Šťovíčková s El Rocco 0+4+4 tr.b., obě se shodným výsledkem skončily na šestém a sedmém místě.

Nejlepší výsledek zaznamenal Filip Doležal s koněm Exclusive Reason de Ganad 4,1,1 tr.b. a skončil celkově na krásné bramborové pozici -  4. místo

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oblasti.

OM ve skoku Stará Role

IMG_0772.jpgDne 8.7. proběhly tradiční skokové závody POHÁR KARLOVARSKÉHO KRAJE a Mistrovství karlovarské oblasti ČJF.
O vítězi rozhodlo rozeskakování šesti dvojic, vítězkou se stala tak jako v loňském roce rodilá karlovarská jezdkyně Kateřina Veselovská na hannoveské klisně LIANDRA ze Sportovní stáje Veselovský. Druhou příčku obsadila juniorka Markusková Tereza s holandskou klisnou ILANA VAN DE EEDTHOEK 1  Sportovní stáj Hory, třetí Petr Koželuh na SPEEDY BOY Jezdecký spolek Libverda, čtvrtá juniorka Karolína Milová a CALETA Sportovní jezdecký klub Hostouň, pátá Šárka Práchenská a WEODOSIA  JK Podkrušnohorského zooparku Chomutov a šestou dekorovanou příčku obsadila další juniorka Karolína Pavlů VALENTINE z Jezdecké společnosti Kolová.
Mistrovství KO ČJF dětí:  zlará medaile a bronzová Natálie Šímová AMANDA LEE a ARISCO z TJ JO Cheb - Háje, stříbrnou medaili získala po rozeskakování Karolína Poláková LUWINO SP z Pegasu Děpoltovice.
Mistrovství juniorů ČJF: zlatá medaile Veronika Svobodová PHILIS Sportovní stáj Hory, stříbrná medaile Anna-Marie Pospíšilová CREATIV Český jezdecký klub, bronzová medaile Karolína Pavlů VALENTINE.
Mistrovství seniorů: zlatá medaile Miroslava Šťovíčková GOYA Jezdecká stáj Šťovíček, stříbrná medaile Irena Kostová ASSENC LA KOSTA Sportovní jezdecká stáj Kosta, bronzová medaile Václav Žižka GUCCI JO TJ Cheb-Háje.