animace animace animace animace animace animace
Karlovarská oblast České jezdecké federace
Drobečková navigace

Úvod > horní menu > Aktuality

Aktuality


Kateřina Kučerová hodnotí uplynulou sezónu

Letošní sezona byla doposud jiná než ty předešlé a to hlavně proto, že jsem měla na závody k dispozici pouze naší klisnu Anabel van´t Kathof. I přes nevýhodu jednoho koně to byla, díky Anabel, skvělá sezona, podařilo se několik pěkných umístění. Mezi mé nejvýznamnější úspěchy patří určitě účast na CSI**W Olomouc, kde jsme v EY Cup T* vybojovaly 5.místo a 1. místo na Mistrovství České republiky 2018. Podzim se ponese v duchu příprav na Prague Playoffs, které se bude v prosinci konat v Praze a my se zde chystáme startovat, tudíž pro nás sezona ještě nekončí, pouze se na podzim přesune do haly, takže doufám, že ta začínající halová sezona bude stejně úspěšná jako ta letošní venkovní. 

noname.jpg

noname (1).jpg

noname (3).jpg

noname (4).jpgPro pořadatele závodů 2019

Od včerejšího večera je v JIS otevřen kalendář závodů k jejich plánování na sezónu 2019 všem pořadatelům závodů. 
 
Postup vkládání je naprosto identický, jako v loňském roce - závody si do kalendáře mohou zadávat samotní pořadatelé, po schůzce s pořadateli a vyřešení konfliktů a OM následně dojde ke schválení závodů do kalendáře.
 
Výhodou tohoto plánování je především skutečnost, že budou vidět závody napříč celou ČJF, tedy budou včas vidět konflikty v termínech napříč oblastmi, což zejména u sousedních areálů může hrát významnou roli.
 
Kalendář má v JIS nastavný tento životní cyklus (opakující s každý rok):
 • do 10.10. - sekretariát ČJF zapíše do kalendáře Mistrovství České Republiky a Mezinárodní závody pořádané na území ČR
 • od 10.10. - se otevře kalendář na následující sezónu pořadatelům závodů, kteří si sami zapíšou své závody do kalendáře v JIS. V kalendáři uvidí závody, které plánují i jiní pořadatelé napříč celou ČJF bez ohledu  na oblasti a mohou tak ihned řešit kolize termínů.
 • 30.11. - bude kalendář pro pořadatele uzavřený, v průběhu listopadu proběhnou na oblastech pravidelné schůzky pořadatelů k doladění kalendáře. 
 • od 1.12. do konce roku - závody budou postupně sekretářem oblasti v JIS zkontrolovány a označeny jako schválené. Ještě v průběhu prosince lze prostřednictvím oblastního sekretáře dělat drobné úpravy v závodech, poladit případné kolize termínů a upřesnit požadované obtížnosti. Již by nemělo docházet k zápisu nových závodů!!
 • Jakákoli změna po 31.12. se již řídí úpravami závodů v aktuální sezóně a podléhá poplatku dle sazebníku ČJF.
 
Prosím o to, abyste informaci o tomto způsobu zadávání závodů do kalendáře závodů předali na své pořadatele v oblastech.
Podrobný návod je uveřejněný v JIS: Nápověda / Závody - Pořadatel závodu
 
Velký důraz je třeba dát na:
 • Názvu závodů - přečtěte si prosím pravidla pro tvoření názvu závodů
 • Typu závodů
 • Umístění areálu
 • Zadání disciplín, typů soutěží a obtížností 
 • POZOR: Pokud nebudou zadány údaje na záložce “Disciplíny” závod nebude v kalendáři vůbec vidět!
 • POZOR: Pro každý typ závodů s musí vložit samostatný řádek v záložce “Disciplíny” - tedy zda tam budou soutěže 
  • pro velké koně = běžná
  • pro pony = pony
  • zda budou soutěže KMK = KMK
  • zda budou na závodech i hobby = hobby
  • CO TYP TO NUTNOST NOVĚ STISKNOUT “+” na záložce “Disciplíny”
 


Skokový Top Ten 2018

V sekci "Akce - Top Ten skokový" jsme přidali tabulku výsledků za sezonu 2018. Prosíme o kontrolu zařazení všech účastníků do správných kategorii. Pokud naleznete chybu, prosím o zprávu na fenclova@rks-dylen.cz

 

DěkujemeDrezura Národní Pohár a KMK

Finále KMK a finále NP v drezuře

Hradišťko u Sadské 14.-16.9.2018

 

Ve dnech 14.-16.9. se v Hradišťku u Sadské uskutečnilo finále Národního poháru dětí, juniorů a jezdců na pony v drezuře.

V kategorii juniorů získal krásné 2. místo Robert Čapek na Desperado – stáj Čapková průměrem ze třech kol – 64,882 %

V kategorii dětí 8 – 10 let na pony získala také výborné 2. místo Jana Lahodná Herry – výsledkem 65,534. V této kategorii startovaly také sestry Kemrovi. Viktorie / Mistrál / se umístila na na 4.místě – 59,364 % a Veronika se Šamanem 56,482 %. Všechny jezdkyně startují za Pegas Děpoltovice.

V kategorii jezdců na pony 14 – 16 let naši oblast reprezentovala Denisa Pačanová – Dollom Maruschka - Stáj Prima Horseland Ostrov a celkovým výsledkem 57,875 % se umístila až na 6 ale ještě placeném místě.

Současně na těchto závodech proběhlo finále KMK v drezuře. V KMK naši oblast reprezentovaly jezdkyně Karolína Šimáčková, Jennie Kaasová a Tereza Michálková. Nejúspěšnější byla Karolina Šimáčková v kategorii 5 letých obsadila s Tangem 2.místo průměrným výsledkem z obou kol 71,500 %. V druhém kole sice vyhrála ale celkově zůstala druhá o 0,3 . V kategorii 4letých se s klisnou Unika umístila na pěkném 3. místě.

pony hra.jpg

37969201_10214064879830056_66523296748797952_n.jpg

pegas hra.jpg

tango hra.jpg

 CSI2*CSIYH Ciekocinko

BET-stopka-www-SUMMER18.jpg

Dvě jezdkyně karlovarské oblasti Mirka Šťovíčková a Vlaďka Fenclová se zúčastnily mezinárodních závodů v Polském Ciekocinku, vzdáleném pouhých pět kilometrů od Baltského moře. V soutěžích pro mladé koně se Vlaďka Fenclová s Ellou June Z umístila na prvním děleném místě a ve finále pak na 8.místě. V rámci CSI2*  s klisnou Belle-E v Gold Tour byl devátá a sedmá, Mirka Šťovíčková se svým Le Frei skončila šestá. Obě se zúčastnily hlavní soutěže 145 cm započítávané do Longines Ranking, kde se dařilo Mirce Šťovíčkové s neuvěřitelným skokanem Ell Rocem, kdy první kolo šla za lehkou chybu a finále s 8.tr.b. Vlaďka Fenclová s Picobelou za 13 tr.b.

O kvalitě závodů svědčí i účast světové desítky a vedoucího žebříčku Longines BENA MAHERA.

V CSIO dětí a juniorů se dařilo zástupcům České Republiky, kdy děti skočily druhé a junioři třetí.DREZURNÍ TOP TEN 2018

images.jpgVzhledem k stále rostoucí základně drezurních jezdců karlovarské oblasti, OV rozhodl, že bude vytvořen podobný model TOP TEN jako ve skocích. 

Jeho první verzi již můžete zhlédnout na našich stránkách v sekci "akce".

Skokový pak bude doplněn v průběhu příštího týdne.

 

 Svatováclavská cena Stružná

Datum konání: 8. 9. 2018

V sobotu 8.9.2018 se konala Svatováclavská cena ve Stružné, závodní klání zachyceno objektivem Miroslava Kosmáka. :-)

FOTO GALERIE - MIROSLAV KOSMÁK

Stružná.jpgMistrovství České republiky PONY 2018

Datum konání: 22. 8. 2018 - 26. 8. 2018

Ve dnech 22.-26.8.2018 proběhlo ve Zduchovicích MČR Pony. Karlovarskou oblast zde reprezentovalo 12 jezdců s 20 poníky. Mezi karlovarskou reprezentací panovala přátelská nálada a všechny děti, rodiče, trenéři a ošetřovatelé příkladně spolupracovali na vytváření pohodové atmosféry.

Naši nejmenší reprezentanti nás zastupovali v kategorii družstev S+A, kde po dvou kolech skončili na 7. příčce (Jana Lahodná – Prima Narnie from Island, Rosálie Šímová – Bucinka, Kateřina Čurdová – Jeudi a Tereza Kašparová – Dercyk Blade)

Ve velkých družstvech nás reprezentovali Barbora Škardová – Fík, Kamila Dostálová – Sharáda, Kateřina Dlesková – Sharíza a David Štefánský – Aramšar. Toto družstvo bohužel druhé kolo nedokončilo pro pád dvou zúčastněných.

Největší radost nám udělala Klárka Hlaváčková, která získala 2 medaile, a to stříbrnou v kategorii 11-13 let pony B s klisnou Cheyenne a bronzovou v kat. 11-13let pony S+A s Goldbärem. S Oběma koňmi nás reprezentovala ve stejných kategoriích i v drezuře, kde skončila na 9. místě s Goldbärem a 18. s Cheyenne.

V nejstarší kategorii drezurních jezdců 14-16 let na pony do 148 nás reprezentovala Denisa Pačanová s Dollom Maruschka, která obsadila celkově 8. příčku. V této věkové kategorii, avšak ve skocích naše barvy hájila Karolína Poláková s Muckrym Eachan a skončila na 10. místě.

Nejpočetnější startovní pole bylo v kategorii 11-13 let pony B skoky, kde kromě Kláry Hlaváčkové nejlepší výkon podal David Štefanský s klisnou Lída 1, a to celkové 27. místo.

Nutno ještě podotknout, že účast na MČR PONY neustále stoupá, byly opět přidány kategorie a šesti denní program byl velice nabitý. Startovalo se od 7:30 a soutěže končily okolo 20:00, v rámci úspory času byla většina parkurů stejných pro všechny věkové kategorie a někteří jezdci čekali na svá první kola od úterý od vet. přejímky až do pátku, přičemž neměli možnost startovat v otevřených soutěžích na své úrovni. Tímto MČR zvyšuje kvantitu startujících ovšem na úkor kvality tohoto sportu.

 

40194187_1920003344689715_4200033121300643840_n.jpg

41388008_263071087661627_8801639817851961344_n.jpgMistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře 2018

Datum konání: 15. 8. 2018 - 19. 8. 2018

Zastoupení Karlovarské oblasti na MČR v drezuře a paradrezuře 2018 v Kralovickém dvorku.

IMG_1646 2018-08-27 05_16_47.JPGMČR dětí a juniorů Martinice 2018

MČR SKOKY, DĚTÍ A JUNIORŮ 2018

Naše oblast letos vyslala do Martinic celkem 11 zástupkyň. Horké počasí vládlo celým mistrovstvím, takže chlazení koní i dětí bylo prakticky nepřetržité. Vedoucí ekipy byla Andrea Nenko, která se své funkce zhostila na výbornou. Zvládla noční změny startů i po uzávěrkách, dále masáže jezdkyň a doplňovala magnezium, to vše se skvělou pozitivní náladou. Tato nálada se nesla v duchu celého mistrovství, prostě skvělá parta jezdkyň, trenérů, rodičů a všech co nám byli fandit.

Tak půjdeme na výsledky:

Děti družstva byla vyslána s jedním náhradníkem, protože děvčata byla na MČR poprvé, nebylo jasné do poslední chvíle, kdo pojede. Nakonec se družstva nezúčastnila Karolína Poláková (nejzlobivější koník). Natalie Šímová – Arisco 4+4 tr. b., Alžběta Hrnková – Mistr Sun Flower 3+4 tr. b., Kateřina Čurdová – La Hellen 4+pád, Natálie Hanousková – Casandra2 4+8 tr. b., celkově se holky umístily na 6. místě.

Junioři družstva i zde byly všechny zástupkyně na MČR poprvé, kromě Terezy Michálkové. Karolína Pavlů – Valentine 4+0 tr. b., Veronika Svobodová – Philis 0+12 tr.b., Tereza Michálková – La Eleganc 4+4 tr.b., Anna-Marie Pospíšilová - Creativ 4+12 tr. b., celkové 7. místo.

MČR Děti (12 -14let) nás zastupovala jedna jezdkyně Karolína Poláková s Luwino SP 0+0+4, do rozeskakování o druhé a třetí místo postoupilo 5 jezdců, bohužel Karolíně unikla třetí příčka o 0,12 sekundy a tak skončila na krásném 4 místě.

MČR Mladší Junioři (14 – 16let) zde jsme měli dvě zástupkyně. Karolína Pavlů s Lola2 4+5+12 tr. b., jí vyneslo konečné 14. místo. Karolína Milová Caleta 4+12+5 tr.b., konečné 16. místo.

MČR Starší Junioři (17 – 18 let) jedinou zástupkyní byla ostřílená Tereza Markusková s Collins21 0+0+1 tr. b., bohužel jeden trestný bod za čas v posledním kole jí připravil o rozeskakování a umístila se na 3.místě a je jedinou jezdkyní, která dovezla naší oblasti medaili!!!

V otevřených soutěžích si dovezly holky pentličky, Tereza Markusková dvakrát 3.místo a jedno 5.místo, Anna-MariePospíšilová 4.místo, Veronika Svobodová 3.místo, Karolína Poláková 4.místo. V nedělní poslední šanci se umístila Tereza Markusková na 2.místě a Tereza Michálková na 3.místě, kromě těchto dvou jezdkyň byly všechny jezdkyně na mistrovství velkých koní poprvé. Patří jim obdiv a chvála jak se této výzvy zhostily.

Gratulujeme!!!!!

Autorka Lenka Knedlíková

38501182_10209197713020322_5099753126848626688_n.jpg
Menu

Kateřina Kučerová Anabel Van´t Kathof

    1.místo MČR Mladí jezdci skoky

1 (4)-3.jpeg

Klárka Hlaváčková

stříbrná a bronzová na MČR pony

40194187_1920003344689715_4200033121300643840_n.jpg

Tereza Markusková Collins 

      3.místo starší junioři skoky

38658485_1889675471079086_22235445123350528_n.jpg

 Filip Doležal        Exclusive Reason de Ganad

     4.místo jednotlivci skoky

32463094_10211723048377022_324652944362307584_n.jpg

 

 

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK

Na webu ČJF byla vytvořena nová sekce s názvem "Info pro subjekty", kde se budou nově objevovat podrobné informace související s platností nového Občanského zákoníku, který se dotkne nás všech.

odkaz naleznete zde:

Vyhledávání

REKLAMA

internetový obchod ZDE:
Elisabeth_logo_2013-4_print.jpg

 

Reprezentace oblasti

Pro mistrovské soutěže a reprezentaci oblasti je možné zapůjčení sponzorských deček s logem Karlovarského kraje.
Nové dečky pro pony od JANA HORSE

ponydečky.jpg