3 alternativní řešení pro použití v případě nouze, když vám dojde toaletní papír

Alenka Procházková

V případě nedostatku toaletního papíru je nezbytně nutné najít alternativní řešení abychom splnili naše každodenní hygienické potřeby. V tomto článku vás zveme k odhalení 3 účinných a praktických metod, které vám mohou zachránit den, když taková situace nastane.

1. Omyvatelný toaletní papír: ekologická alternativa

Mezi alternativní řešení klasického toaletního papíru patří použití omyvatelný toaletní papír se jeví jako nejzajímavější z hlediska ekologie a ekonomiky. Na rozdíl od tradičního jednorázového papíru lze tento typ papíru po jednoduchém průchodu strojem několikrát znovu použít, čímž se výrazně snižuje spotřeba přírodních zdrojů a produkce odpadu.

Jak používat omyvatelný toaletní papír?

  • V první řadě je potřeba vybrat správnou látku. K tomu volte měkké a savé materiály, jako je bavlna nebo mikrovlákno.
  • Poté nastříhejte pruhy látky požadované velikosti (cca 15×20 cm).
  • Po použití vložte použité ubrousky do sáčku nebo kbelíku určeného k tomuto účelu, těsně uzavřeného, ​​aby se zabránilo zápachu.
  • Tuto nádobu pravidelně otvírejte, abyste zkontrolovali, zda ubrousky nezplesniví.
  • Nakonec ubrousky vyperte v pračce při vysoké teplotě (60 °C nebo více) s pracím prostředkem vhodným pro typ použité tkaniny.
Přečtěte si také :   Tajný trik, který dokáže odemknout jakýkoli telefon bez hesla

Omyvatelný toaletní papír je tedy důmyslným řešením, které dokonale zapadá do ekologického a ekonomického přístupu.

3 alternativní řešení pro použití v případě nouze, když vám dojde toaletní papír
3 alternativní řešení pro použití v případě nouze, když vám dojde toaletní papír

2. Tradiční metody ve světě

Když dojde toaletní papír, může být zajímavé čerpat inspiraci z hygienických postupů země kde není používání papíru tak rozšířené jako na Západě. Několik kultur skutečně vyvinulo účinné alternativy, jak se očistit poté, co si uleví.

Vodní tryska a hygienický kelímek

V některých částech Asie a na Středním východě je používání vody k čištění velmi běžné. Proto často najdeme v blízkosti toalety malou nádobku (v Indonésii nazývanou „lahev“) nebo bidet, umožňující nalít vodu na postiženou oblast, aby ji očistila, a následně osušit pokožku ručníkem určeným pouze k tomuto účelu. použití.

Přírodní listy

Používání listů k čištění je běžné i v některých izolovaných komunitách a kmenech žijících v těsném spojení s přírodou. K zajištění intimní hygieny se často používají banánové listy, palmové listy nebo jiné velkolisté stromy. O takovém způsobu lze samozřejmě uvažovat pouze v případě, že žijete v regionu, kde je tento druh vegetace dostupný.

Tyto tradiční metody jsou proto efektivním řešením, když dojde toaletní papír. Mohou být také užitečné pro lidi, kteří chtějí snížit svou denní spotřebu jednorázového papíru.

3. Používání předmětů každodenní potřeby

V nouzi se mohou některé předměty běžně vyskytující se v našich domácnostech hodit jako dočasná náhrada toaletního papíru. Zde jsou některé z možných možností:

  1. Papírové kapesníky : Ačkoli obecně nejsou tak odolné jako toaletní papír, papírové ubrousky mohou pomoci v nouzi. Nezapomeňte je však hodit do odpadkového koše, nikoli do záchodu, abyste předešli problémům s potrubím.
  2. Papírové ubrousky : stejně jako kapesníčky mohou být použity v případě nouze, ale musí být po použití vyhozeny do koše.
  3. Noviny : i když je méně pohodlný, lze jej použít jako poslední možnost, pokud jej mírně navlhčíte, aby byl pružnější a méně dráždil pokožku.
  4. Látkové kupóny : pokud jste švadlena nebo máte doma zbytky látek, proč je nepoužít jako ubrousky? Nezapomeňte je však vyčistit, jak bylo vysvětleno výše pro omyvatelný toaletní papír.
Přečtěte si také :   Pomocí těchto 3 100% přírodních tipů umyjte svůj dřez mrknutím oka

Tyto předměty každodenní potřeby se tedy mohou hodit, když čelíme dočasnému nedostatku toaletního papíru. Je však třeba mít na paměti, že jsou určeny jako dočasné alternativy používané ve skutečně výjimečných situacích.

Domů » Blog » 3 alternativní řešení pro použití v případě nouze, když vám dojde toaletní papír