Co znamená číslo „143“, které si mladí lidé posílají na WhatsApp?

Alenka Procházková

Ve světě instantní komunikace a sociálních sítí existuje mnoho kódů, zkratek a výrazů, které mohou méně informované občas zmást. Nedávným příkladem je číslo „143“, které mladí lidé hojně používají na WhatsApp, ale jehož význam zůstává pro mnohé nejasný. Tento článek vám umožní lépe porozumět významu tohoto termínu a jeho použití v současném kontextu.

Původ čísla „143“

Než se podíváte na význam čísla 143, je vhodné se vrátit k jeho vzniku a jeho prvním vystoupením v online rozhovorech. Tato číselná kombinace skutečně fascinuje a fascinuje již několik let, zejména díky své popularizaci v různých podobách a projevech v průběhu času.

Od pagerů po mobilní telefony

Číslo 143 není novým fenoménem vyplývajícím z posledních sociálních sítí. Tento výraz má své kořeny mnohem dříve a říká se, že se objevil s použitím pagerů a mobilních telefonů s primitivní digitální obrazovkou, kde uživatelé museli vytáčet čísla, aby spolu mohli komunikovat. Kvůli rychlosti a praktičnosti proto někteří začali používat digitální kódy k předávání krátkých a účinných zpráv.

Co znamená číslo „143“, které si mladí lidé posílají na WhatsApp?
Co znamená číslo „143“, které si mladí lidé posílají na WhatsApp?

Význam čísla „143“: skryté vyznání lásky

Skutečný význam čísla 143 není vyznáním lásky samo o sobě, ale spíše prostředkem k předání tohoto poselství originálním a zakódovaným způsobem. Podle určitých zvyklostí číslo 143 by ve skutečnosti označovalo následující tři věty:

  1. já (1 písmeno)
  2. Láska (4 písmena)
  3. ty (3 písmena)
Přečtěte si také :   Emoji černé srdce: je význam tohoto symbolu skutečně negativní?

V této hypotéze je tedy snazší pochopit možný výklad kódu “ 143 » jako anglický vzorec „Miluji tě“, sám přeložený do francouzštiny jako „Miluji tě“. Tento kodex by tak umožnil láskyplně vyjadřovat své city partnerovi při zachování určité diskrétnosti, zejména ve vztahu k rodičům nebo lidem, kteří tyto výměny názorů pravděpodobně čtou.

„143“ v populární kultuře a na internetu

Každodenní používání uživatelů WhatsApp

Dnes číslo 143 je široce rozšířen mezi mladými uživateli WhatsApp a dalších platforem pro rychlé zasílání zpráv. Ve skutečnosti, navzdory vývoji technologií a komunikačních prostředků, tento jednoduchý digitální kód nadále existuje, aby vyjadřoval hluboké emoce. Použití tohoto kódu pak může být vnímáno jako určitá forma nostalgie nebo dokonce přikývnutí starším výměnným praktikám.

Způsob, jak jednoduše přepsat složité emoce

Co se můžeme naučit z použití čísla 143, spočívá především v tom, že vám umožňuje vyjádřit a sdílet složité nebo hluboké emoce se zjednodušeným vzhledem. Tento zdánlivě neškodný kód tak může být použit k překladu mnoha nuancí a romantických pocitů: plachost, strach z nepochopení, touha udělat s partnerem senzaci atd.

„143“ klesalo v jiných formách

Kromě jednoduché počáteční číselné kombinace, 143 se podle některých vyvinul tak, aby dal vzniknout několika variantám online konverzací. Například :

  • 823 – „Myslím na tebe“
  • 831 – „Miluji tě víc“
  • 459 – „Miluji tě na celý život“
Přečtěte si také :   Tajný trik, který dokáže odemknout jakýkoli telefon bez hesla

Tyto digitální kódy, i když jsou méně známé než „143“, nicméně ukazují, jak se tato praxe přizpůsobila digitálnímu vývoji a integrovala nové zprávy, aby mezi účastníky vyjádřila více pocitů a emocí.

Tak jsme byli schopni společně objevit a rozluštit skrytý význam za slavným číslem „143“, symbolem zakódovaného vyznání lásky. Je-li tato praxe rozšířena především mezi mladými lidmi, zůstává přesto fascinující a nostalgická pro předchozí generace, které éru pagerů zažily. „143“ proto představuje prvek digitální kultury, který přežil léta, přičemž si zachoval veškerou svou emocionální sílu.

Domů » Blog » Co znamená číslo „143“, které si mladí lidé posílají na WhatsApp?