Jak vyrobit přírodní a ekologický osvěžovač vzduchu, který neutralizuje pachy z odpadků?

Alenka Procházková

Comment fabriquer un désodorisant pour neutraliser les odeurs d’ordures

Pachy z odpadků mohou být ve vaší domácnosti velmi nepříjemné a všudypřítomné, zvláště pokud máte poblíž odpadkový koš. Naštěstí je možné vyrobit účinný a přírodní osvěžovač vzduchu, který tyto nepříjemné pachy neutralizuje. V tomto článku vás provedeme jednotlivými kroky vytvořte si vlastní osvěžovač vzduchu a několik tipů abyste jej optimálně využili.

Potřebné přísady

Chcete-li vyrobit přírodní a ekologický osvěžovač vzduchu, zde je seznam ingrediencí, které budete potřebovat:

 1. Prášek do pečiva
 2. Esenciální oleje (například: levandule, citron, eukalyptus atd.)
 3. Voda
 4. Prázdný vaporizér
Jak vyrobit osvěžovač vzduchu k neutralizaci zápachu z odpadků
Jak vyrobit osvěžovač vzduchu, který neutralizuje pachy z odpadků?

Kroky přípravy

Při přípravě osvěžovače vzduchu postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

 1. Smíchejte jedlou sodu a vodu: V misce smíchejte dvě lžíce jedlé sody s jedním šálkem teplé vody. Dobře promíchejte, dokud se jedlá soda úplně nerozpustí.
 2. Přidejte esenciální oleje: Vyberte si jeden nebo více esenciálních olejů podle vašich preferencí a přidejte asi 20 kapek do směsi jedlé sody a vody. Vše pečlivě promíchejte. Přidané éterické oleje poslouží nejen k maskování pachů, ale také k navození příjemného a voňavého doteku okolního vzduchu.
 3. Přeneste směs do odpařovače: Pomocí nálevky nalijte směs do prázdné lahvičky s rozprašovačem. Poté pevně zašroubujte uzávěr a dobře protřepejte, aby se roztok homogenizoval.
neutralizovat nepříjemné pachy z popelnic
neutralizovat nepříjemné pachy z popelnic

Použití osvěžovače vzduchu

Chcete-li použít svůj domácí osvěžovač vzduchu, postupujte podle těchto tipů:

 • Nastříkejte kolem odpadkového koše : Rozprašujte roztok hojně kolem vašeho odpadkového koše, abyste odstranili nepříjemné pachy. Nezapomeňte zakrýt všechny potenciálně páchnoucí povrchy (pytel na odpadky, nádobu atd.).
 • Pravidelně stříkejte : Pro udržení svěžího prostředí neváhejte pravidelně používat osvěžovač vzduchu. To účinně neutralizuje pachy dříve, než se stanou příliš ohromujícími.
 • Poznámka : Tento osvěžovač vzduchu můžete také použít k odstranění nepříjemných pachů v jiných oblastech vašeho domova, jako je koupelna, kuchyň nebo ložnice.

 • Vyměňte esenciální oleje: Neváhejte obměňovat použité esenciální oleje, abyste každému použití přinesli jiný nádech. Můžete například použít levandulový esenciální olej pro relaxační účinek nebo citron pro svěží a energizující vůni.

Dodržováním těchto jednoduchých kroků a používáním přírodních ingrediencí můžete vyrobit účinný osvěžovač vzduchu, který neutralizuje pachy z odpadků, aniž by poškozoval životní prostředí. Tak neváhejte, vyzkoušejte tento recept ještě dnes a užijte si čerstvě provoněný domov!

Přečtěte si také :   Pomocí těchto 3 100% přírodních tipů umyjte svůj dřez mrknutím oka
Domů » Blog » Jak vyrobit přírodní a ekologický osvěžovač vzduchu, který neutralizuje pachy z odpadků?