Toto je nezastavitelná technika, jak odstranit stopu z pera z kožené pohovky bez použití násilí

Alenka Procházková

Máte na své kožené pohovce pěknou značku perem? Nepanikařte ! Existují řešení, která vám pomohou tyto nežádoucí skvrny rychle a snadno vyčistit, aniž by došlo k poškození kvality vašeho nábytku. Objevte naši nezastavitelnou metodu, jak odstranit ty stopy ulpívajícího inkoustu.

Předběžné kroky

Nejprve je nezbytné rychle reagovat na objevení skvrn od pera:

 • Ideální je zasáhnout co nejrychleji, aby se omezilo napouštění inkoustu do kůže.
 • Znaménko především nedrhněte vlhkým hadříkem, který skvrnu pouze rozetře a dále zabarví.
 • Vybavte se také vysavačem, který dokáže vysát drobné částečky materiálu a vyhnete se tak případnému oděru při ošetření.

Potřebné vybavení

Chcete-li správně odstranit skvrnu od pera z kožené pohovky, budete potřebovat následující materiály:

 • Savý papír nebo vata
 • Specifický odstraňovač skvrn na kůži a/nebo 70° alkohol
 • Měkký, čistý hadřík
 • Čisticí mléko na kůži nebo jemné mýdlo, jako je Savon de Marseille
 • Vysavač vybavený vhodnou hubicí.
Toto je nezastavitelná technika, jak odstranit stopu z pera z kožené pohovky bez použití násilí
Toto je nezastavitelná technika, jak odstranit stopu z pera z kožené pohovky bez použití násilí

Spolehlivá technika v několika krocích

1. Připravte materiál a povrch, který chcete ošetřit

Vybavte se výše uvedeným zařízením. Opatrně vysajte místo zasažené skvrnou příslušnou hubicí vašeho vysavače, abyste odstranili veškeré částice, které by mohly způsobit oděrky během ošetření. Nezapomeňte také předem otestovat odstraňovač skvrn na skrytém místě pohovky, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Přečtěte si také :   Tajný trik, který dokáže odemknout jakýkoli telefon bez hesla

2. Aplikujte specifický odstraňovač skvrn na kůži

Lehce namočte vatový tampon nebo kus savého papíru specifickým odstraňovačem skvrn na kůži (nebo alternativně 70° alkoholem).

Jemně otřete značku perem, aniž byste třeli nebo příliš tlačili: inkoust by měl postupně absorbovat bavlnu/papír, aniž by došlo k poškození kůže.

Opakujte tuto operaci tolikrát, kolikrát je potřeba, dokud skvrna úplně nezmizí. Nezapomeňte vyměnit bavlnu/papír, jakmile je nasycený inkoustem.

3. Očistěte ošetřovanou oblast

Jakmile skvrna od pera zmizí, je čas jemně očistit ošetřovanou oblast čistým hadříkem namočeným v malém množství mléka na čištění kůže nebo jemného mýdla, jako je Savon de Marseille. Tento krok zbaví kůži zbytků odstraňovače skvrn a vyživí materiál.

4. Kůži vysušte a vyleštěte

Pomocí dalšího čistého, suchého hadříku jemně otřete povrch, abyste odstranili veškeré stopy mokrého čištění. Nakonec kůži lehce vyleštěte krouživými pohyby: Vaše kožená sedačka tak získá jednotný vzhled.

Další tipy pro odstranění otisků pera z kožené pohovky

 1. Použití gumy: Pokud nemáte po ruce speciální odstraňovač skvrn z kůže, guma může být účinná při redukci povrchových otisků per, aniž by došlo k poškození kůže.
 2. Jedlá soda: Opatrně ji smíchejte s trochou vody, abyste vytvořili hustou pastu, naneste ji na skvrnu (nejprve vyzkoušejte na skrytém místě pohovky) a nechte několik minut působit, než pastu jemně odstraníte vlhkým tkanina.
 3. Bílý ocet: V některých případech může být bílý ocet účinný také tím, že jej nanesete vatovým tamponem a poté kůži očistíte vlhkým hadříkem.
Přečtěte si také :   Zažloutlé záchodové prkénko: 3 tipy našich babiček, aby vypadalo jako nové!

Odstranění otisků per z kožené pohovky není nemožné díky naší nezastavitelné technice a dalším výše zmíněným tipům. S těmito nástroji byste se již neměli obávat tohoto typu neštěstí! Vždy však přijměte nezbytná opatření, abyste zabránili neopravitelnému poškození vaší kůže a užili si svou koženou pohovku po dlouhou dobu.

Domů » Blog » Toto je nezastavitelná technika, jak odstranit stopu z pera z kožené pohovky bez použití násilí